miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ryszard Florek podsumował! Po rosyjskiej inwazji straty FAKRO na 30 mln złotych

0 1 549

Po rosyjskim ataku rakietowym na Lwów straty FAKRO szacowane są na ok. 30 mln zł – poinformował PAP w środę prezes nowosądeckiej firmy Ryszard Florek. Dodał, że trudno teraz mówić o planach na przyszłość, to zależy od rozwoju sytuacji na Wschodzie.

Czytaj również: Małopolska Noc Naukowców w Akademii Nauk Stosowanych. Świat nauki na wyciągnięcie ręki!

Nowosądecka firma poinformowała we wtorek, że w wyniku rosyjskiego ataku na Lwów spłonęła hala produkcyjna FAKRO, w tym 2 tys. gotowych okien, a także magazyn częściowo udostępniony dla Caritas Lwów.

– Trudno teraz mówić o planach na przyszłość, to zależy od rozwoju sytuacji na Wschodzie. W ramach rozwoju rynku będziemy myśleć o odbudowaniu i kontynuowaniu produkcji w Ukrainie – skomentował dla PAP prezes Florek. – Straty szacujemy na ok. 30 mln zł – dodał.

Podczas ataku nie ucierpieli pracownicy FAKRO. Firma zakomunikowała, że produkcję w ukraińskich zakładach produkcyjnych przejęły polskie podmioty, które będą w dalszym ciągu obsługiwać rynek ukraiński.

Rosyjski atak na Lwów dokonany w nocy z poniedziałku na wtorek przy pomocy dronów kamikadze skutkował śmiercią mężczyzny, który pracował w ostrzelanym magazynie przemysłowym. Po uderzeniu ogień rozprzestrzenił się na powierzchni niemal 10 tys. metrów kwadratowych. Łącznie zniszczono trzy magazyny, w tym magazyn fabryki okien, a także produkty chemiczne i pomoc humanitarną zgromadzoną przez Caritas.

Źródło: PAP
fot: PAP/Vitaliy Hrabar | Fakro

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź