miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Tłumy podczas Dnia Otwartego w Krynicy-Zdrój. Było dynamicznie, kolorowo, sportowo i tanecznie

0 3 283

Uczniowie i dyrekcja Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju gościli ósmoklasistów z Krynicy-Zdroju, Powroźnika, Muszyny, Muszyny-Złockie, Nowej Wsi, Berestu, Florynki, Kąclowej, Powroźnika, Piorunki, Tylicza, Żegiestowa, Polan, a nawet z Banicy.

Czytaj również: Szkoła w Nawojowej z trzema medalami Mistrzostw Powiatowych w tenisie stołowym

Zaprezentowaliśmy kierunki i profile kształcenia na rok 2024/25, agendy szkolne Szkolne Koło PCK ZSP im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju Biblioteka Szkolna ZSP Krynica-Zdrój, Klub Wolontariatu w ZSP w Krynicy-Zdroju przy Stowarzyszeniu Sursum Corda, Międzynarodowe projekty – ZSP Krynica-Zdrój, pokazy zawodowe, taneczne i sportowe. Przedstawiliśmy nasze niewątpliwe atuty: kierunki kształcenia dostosowane do potrzeb edukacyjnych młodzieży oraz lokalnego rynku pracy, zagraniczne praktyki zawodowe w ramach Erasmus+, wyjazdy zagraniczne w ramach Erasmusa i Zielonej Szkoły dla klas technikum i liceum, praktyki zawodowe w firmach, obiektach hotelowych o ugruntowanej pozycji rynkowej na terenie Krynicy-Zdroju i okolicznych miejscowości, umowy patronackie z wyższymi uczelniami, hotelami i instytucjami, wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną z dużym doświadczeniem pedagogicznym pełniącą funkcję egzaminatorów, bardzo dobrą bazę dydaktyczną i szkołę po termomodernizacji: pracownie komputerowe ,nowoczesną bibliotekę, pracownie przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych, halę sportową z zapleczem, czy nowo oddany kompleks boisk szkolnych, certyfikaty i znaki jakości: którymi możemy się pochwalić, np. „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”, „Wiarygodna Szkoła”, czy „ Złota Szkoła NBP” – mówi dyrektor szkoły Maria Aleksander-Pisz.

Było dynamicznie, kolorowo, sportowo i tanecznie.

Starliśmy się trafić z przekazem do młodych ludzi – dodaje dyrektor szkoły Maria Aleksander-Pisz. – Pokazaliśmy, że nasi uczniowie realizują swoje pasje i zainteresowania i mogą liczyć na nasze wsparcie. W bitwie tanecznej wystąpili uczniowie reprezentujący Fruciaki Wolak Dance Studio, Butterfly Crew, w tym Bartosz Peregrym reprezentant młodzieżowej kadry Polski w kategorii Breaking, Formacja Taneczna FUNKY DOLLS, -cgrup tanecznych odnoszących liczne sukcesy w Polsce i na arenie międzynarodowej.

Mistrzowskie umiejętności zaprezentowali Vincent Hopej srebrny medalista ostatniego Pucharu Polski w taekwondo olimpijskim i Rysiek Siedlarz zdobywca 5 miejsca, reprezentujący UKS Arcus Krynica Pokaz pierwszej pomocy przygotowało Szkolne Koło PCK ZSP im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju, a zawodowe- obsługi synchronicznej, barmański i flambirowania stały się udziałem uczniów klas technikum hotelarskiego i gastronomicznego. Aerobik na stepach pokazały dziewczyny ze sportowych zajęć pozalekcyjnych. Wszystkie profile przygotowały stanowiska, niespodzianki, quizy i upominki dla ósmoklasistów, którzy mogli zwiedzić szkołę i sale przedmiotowo-zawodowe, Biblioteka Szkolna ZSP Krynica-Zdrój, sklepik szkolny i całe nasze zaplecze-dodaje dyrektor szkoły

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji: https://zspkrynica.pl/oferta-edukacyjna-na-rok-szkolny-2024-2025/

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź