miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Czy ubezpieczenie można kupić online?

1 180

W naszym codziennym życiu przychodzi taki moment, kiedy musimy zdecydować się na zakup ubezpieczenia. Może to być w sytuacji kiedy kupujemy nowe auto, ale także w momencie kiedy planujemy wakacje. Czy każda z tych operacji musi oznaczać wizytę u agenta?

Odpowiadając na pytanie z tytułu – Czy ubezpieczenie można kupić online? – Można. W dzisiejszych czasach chyba nie ma takiej rzeczy, której nie można dostać w sieci. W tym przypadku warto zadać inne pytanie – czy warto kupić ubezpieczenie online, a jeśli tak to dlaczego i gdzie.

Dlaczego warto?

Przede wszystkim dlatego, że możemy dzięki temu zaoszczędzić czas. Tak naprawdę w kilka minut, sami możemy zrobić to, co zrobimy w biurze ubezpieczeniowym gdzieś na mieście. I nie musimy być żadnymi specjalistami, strony są tak dostosowane, że zostaniemy przez nie przeprowadzeni bezboleśnie, co finalnie będzie skutkowało zakupem najlepszej polisy. W zasadzie nie ma takiego ubezpieczenia, którego nie kupimy online. Znajdziemy tam podstawowe – OC i AC samochodu, zdrowotne i na życie, ale także turystyczne oraz ubezpieczenie domu.

To o czym warto pamiętać, to to że bardzo często przez internet możemy natrafić na fajną promocję, której nie dostaniemy stacjonarnie. Nie mniej jednak największym plusem jest niewątpliwie fakt, że możemy w jednej chwili przeanalizować kilka opcji. Sami możemy zdecydować, co jest dla nas dobre, bez polegania na kimś i ulegania jego zapewnieniom.

Możemy sami w wyszukiwarce wpisywać nazwy znanych nam ubezpieczycieli i na ich stronach sprawdzać i porównywać oferty, ale jeśli taka możliwość wydaje nam się zbyt czasochłonna z pomocą przychodzą nam porównywarki.

Gdzie szukać?

Znalezienie idealnego ubezpieczenia nie jest rzeczą niemożliwą, ale warto dać sobie pomóc i skorzystać z dostępnych na rynku narzędzi. Bez wątpienia jednym z nich jest http://kalkulator-ubezpieczen.pl/ w którym znajdziemy łatwy do wypełnienia formularz, następnie otrzymamy listę najlepszych ofert, które będą dostosowane do tego, co zaznaczyliśmy w konkretnych punktach.

Dzięki temu zaoszczędzimy czas, nie będziemy musieli brać urlopu w pracy, albo tracić wieczora na spotkanie z agentem ubezpieczeniowym. Porównywarki dają nam szerokie pole do popisu oraz to, że na każdym etapie możemy się wycofać – do momentu, jak nie klikniemy płacę. Jeśli podczas analizowania ofert, coś nas rozproszy możemy do tego wrócić po jakimś czasie, a co najważniejsze w jednym miejscu mamy różnych ubezpieczycieli, różne oferty, ceny, możliwości.

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. kristian pisze

    można, kupiłem polisę oc a ergo hestii w kilka minut przez telefon

Zostaw odpowiedź