miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Drewniane podłogi – naturalnie najlepsze

0 1 647

Wybierając wymarzoną podłogę do swojego domu pojawia się dylemat – sztuczna czy prawdziwa? Często sugerujemy się wyłącznie ceną i łatwością montażu. Wtedy też sięgamy po panele podłogowe, czyli sztuczny wytwór drewnopodobny. Jednak podobnie jak w innych dziedzinach życia – produkt sztuczny nigdy nie zastąpi dzieła doskonałej natury. Podłogi z prawdziwego drewna gwarantują długowieczność i estetykę. Są także ekologiczne i pozytywnie wpływają na zdrowie domowników.

Inwestycja na lata
Jaka jest różnica między terakotą, a drewnianą podłogą? Wytrzymałość – to najważniejsza cecha podłogi z naturalnego drewna. Nie posiadają jej niestety panele podłogowe. Nasza podłoga podlega dużym obciążeniom. Zarysowania i ścieranie się warstwy wierzchniej to najczęstsze uszkodzenia. W wypadku laminatu, konieczna jest wymiana całej podłogi – nawet co 5-7 lat. Koszt zakupu nowych paneli i ponownego ich montażu to problem, który będzie się więc powtarzał. Wybierając podłogę z naturalnego drewna nie musimy się tego obawiać. Co więcej, w sytuacji uszkodzenia, drewnianą podłogę można wielokrotnie odnawiać, ponieważ starcie zużytej warstwy wierzchniej nie osłabia drewna.

Zdrowsze, bo naturalne
Drewno to produkt całkowicie naturalny, który dzięki swoim właściwościom doskonale wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Drewniana podłoga potrafi bowiem utrzymać idealną wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Gdy jest ona zbyt wysoka, drewno wchłania nadmiar wody, a oddaje ją w suche, zimowe dni. Naturalna podłoga jest uwielbiana szczególnie przez alergików, ponieważ jonizuje powietrze, nie przyciąga kurzu i nie uczula. Drewniane podłogi gwarantują także izolację termiczną pomieszczenia odczuwaną jako „ciepła podłoga”, izolację elektryczną, a także dodatkową izolację akustyczną.

Stylowe i w zgodzie z naturą
W dobie promowania ekologicznego stylu życia, drewniana podłoga to świetne rozwiązanie. Dzięki swojej długowieczności zużycie drewnianego materiału jest o wiele mniejsze niż pozostałych, a jego utylizacja jest przyjazna środowisku. Dodatkowo, unikalne barwy i wzory usłojenia drewna dają zapewnienie oryginalnej podłogi, a tym samym zadowolenia i satysfakcji na długie lata.
 

Historia firmy Żądlak
Firma „Żądlak” to firma rodzinna z tradycjami sięgającymi 1959r. Po przejęciu firmy przez jednego z synów – Roberta Żądlaka jej rozwój nabrał tempa. Na przełomie kilkunastu lat powstało kilka salonów w całej Polsce. Posiadając ogromne doświadczenie w branży drzewnej Robert Żądlak postanowił rozpocząć produkcję własnych podłóg pod marką „Chene”. Współpracując z wiodącymi producentami materiałów wykończeniowych stworzył niepowtarzalną kolekcję podłóg naturalnych. Na dzień dzisiejszy firma „Chene” jak i firma „Żądlak” może pochwalić się stałymi odbiorcami w kraju jak i za granicą. W bieżącym roku zakończyła się jedna z największych inwestycji prowadzonych przez Państwo Roberta i Zofie Żądlak mianowicie nowa fabryka produkcji podłóg co pozwoliło na ogromne zwiększenie wydajności produkcji i zaspokojenie rosnącego popytu w Polsce jak i za granicą.
Kolejnym krokiem naprzód jest podpisanie umowy z niemieckim producentem chemii do podłóg mający na celu stworzenie nowej marki kleju jak i gruntu o nazwie Foretis, dedykowanej marce Chene.
Pisząc o rozwoju firm nie możemy zapominać o wkładzie wniesionym przez wykwalifikowaną kadrę pracowników. Przykładem jest salon firmowy w Nowym Sączu mieszczący się przy ul. Jana Pawła II 12, prowadzonym przez kierownika mgr Łukasza Baczyńskiego. Salon ten na przestrzeni 8 lat istnienia na rynku sądeckim może pochwalić się wieloma prestiżowymi inwestycjami takimi jak: biurowiec Firmy Newag, Konspol, Nowosądecki Ratusz, Instytut odlewnictwa w Krakowie, Akademia Ignatianum w Krakowie, Hale sportowe, Domy weselne, hotele i pensjonaty jak i setki mniejszych inwestycji.
Oferty firmy Chene i Żądlak można oglądnąć na stronach www.chene.pl, www.zadlak.pl oraz na stronie partnerskiej firmy www.SprawdzonyProdukt.pl

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź