miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nikt nie chce Miasteczka Multimedialnego. Kolejna licytacja zakończona niepowodzeniem

1 980

Kolejna już, siódma próba sprzedaży Miasteczka Multimedialnego zakończyła się niepowodzeniem. Obiektu, którego całość inwestycyjna to koszt 140 milionów złotych nie znalazła nabywcy za niespełna 22 miliony. W tym przypadku syndyk Witold Kadłuczka zawnioskuje do sądu o kolejny przetarg. Teraz cena wywoławcza będzie oscylować w okolicach 20 milionów.

 

Czytaj również: 110 lat kina w SOKOLE | ONLINE

 

Wśród kilkudziesięciu wierzycieli spółki Miasteczko Multimedialne największym jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, która zgłosiła roszczenia na ponad 130 mln zł. Kredytujący inwestycję Bank Zachodni WBK (obecnie Santander Bank Polska) oraz udziałowiec spółki firma Edelmet mają roszczenia po ponad 10 mln zł.

Decyzję o ogłoszeniu upadłości spółki Miasteczko Multimedialne, właściciela parku technologicznego MMC Brainville w Nowym Sączu podjął krakowski sąd w październiku 2017 roku. Wniosek o głoszenie upadłości zgłosił sam dłużnik – spółka Miasteczko Multimedialne.

Inwestycja otwarta oficjalnie w maju 2014 r. powstała przy wsparciu unijnych funduszy w wysokości 94,9 mln zł. MMC Brainville w założeniu pomysłodawcy  Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University, miało stać się “sądecką doliną krzemową”  ponadregionalnym ośrodkiem badań i rozwoju w zakresie nowych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem branży IT, telekomunikacji, grafiki i animacji komputerowej, technologii mobilnych oraz multimediów.

Park technologiczny dysponuje nowoczesnym budynkiem biurowo-laboratoryjnym, dedykowanym do działalności firm z dziedziny multimediów oraz IT o łącznej powierzchni blisko 16 tys. m. kw.

Miasteczko Multimedialne w sierpniu 2010 r. otrzymało unijne dofinansowanie na realizację projektu w wysokości 94,9 mln zł w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Łączna wartość inwestycji wyniosła 111,7 mln zł.

W kolejnych latach zmieniali się udziałowcy spółki, a termin oddania obiektu, pierwotnie planowany na wrzesień 2012 r., był przesuwany, co groziło utratą unijnej dotacji. Spółka borykała się z problemami finansowymi  po raz pierwszy wniosek o ogłoszenie upadłości Miasteczka Multimedialnego złożył do sądu w 2015 r. wykonawca inwestycji, konsorcjum firm Cerbud-Pietras.

fot. archiwum

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. keisyr pisze

    Chcecie sprzedać Miasteczko Multimedialne w Nowym Sączu ?
    Po raz kolejny piszę. Zamontujcie sygnalizację świetlną na ulicy Tarnowskiej !!!
    Z Miasteczka nie da się wyjechać ani do niego wjechać ze skrętem w lewo !
    Dopóki nie będzie sygnalizacji świetlnej nikt tego Miasteczka nawet za darmo nie weźmie !!!

Zostaw odpowiedź