miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

EcoŚwiniki nie zawiodły! Pełen sukces sprzątania w Niskowej

0 639

W minioną środę (24 kwietnia) w miejscowości Niskowa (gm. Chełmiec) odbyło się wielkie sprzątanie. Z inicjatywy lokalnej działaczki społecznej, Agaty Kotlarz – dzieci oraz młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Niskowej uporządkowała lokalne łąki, ścieżki, pobocza dróg. Zebrano bardzo dużą ilość odpadów: gąbki, butelki, plastik, szkło, folie itp. Patronat medialny nad akcją sprawował serwis miastoNS.pl 

Czytaj również: Wowww! Mystkowianie wyruszają w kolejną podróż życia! Tym razem do Japonii

– „Przeczesaliśmy” łąki, kawałek lasu, pobocza, ścieżki, boczne drogi. Niestety śmieci było bardzo dużo. To niesamowite, jakie rzeczy ludzie wyrzucają – mówi AgataKotlarz, wolontariuszka EcoŚwiniki. Wiedząc o tym, że pod dom przyjeżdża „śmieciarka”, że można oddać ZA DARMO, do PSZOK, ludzie nadal wywożą do lasu, wrzucają do rzeki, zostawiają przy drodze lub łące, rzeczy, które się zepsuły lub już ich nie potrzebują. W tej akcji, dzieci i młodzież „usunęli” bardzo dużą ilości butelek plastikowych, niesamowitą ilość szkła po alkoholu, folie, wykładziny, które były ogromnie ciężkie, gąbki z tapicerki, masę niezidentyfikowanego plastiku, kable, druty, wiklinowy kosz, odkurzacz, stelaż wózka oraz 7 opon. I wiele, wiele innych rzeczy. Najtrudniejsza do zebrania jest „budowlanka”. Płytki, cegły, resztki betonu, szyby, ETERNIT, itp. – dodaje lokalna działaczka społeczna.

 
Przy grillu od samego początku czuwała i obracała kiełbaski Magda Kotlarz. By te kiełbaski w ogóle były, dziękujemy Jakub Ledniowski, który również zapewnił odbiór zebranych śmieci, przez pracowników gminy Chełmiec. Pragnienie gasiliśmy dzięki Naturalna Woda Mineralna Piwniczanka, która podarowała nam też masę gadżetów. Owoc Łącki zapewnił nam pyszne soki i jabłka.
 
Cały asortyment udało się zebrać tylko dzięki WAM Angelika Poręba Tomasz Pawlus JI Czysty Ogród – Usługi Ogrodnicze Cafe Kultura Natalia Kotlarz, Czesław Oleś oraz anonimowy darczyńca. Dzięki Michał Leśniak zakupiliśmy dużą ilość „sprzętu” do bezpiecznego zbierania śmieci. Za odblaski, gadżety, rękawiczki i worki dziękujemy Gmina Chełmiec (Małopolska). Za główne nagrody, dziękujemy Rafał Kmak
 
Nie da się opisać zaangażowania i ogromną pomoc od Anna Bocheńska. Za każdym razem. Od samego początku do ostatniej chwili dwoił się i troił, nasz JEDYNY pomocnik KAJETAN. Jak zwykle NIEZAWODNY, nasz lokalny „zawodowy driver szos”  (mój tato), zapewnił transport śmieci na przyczepce, do miejsca zbiórki, tak, by dzieciaki nie musiały tego dźwigać.
 
KOCHANI Bardzo wszystkim dziękuję, za tak udaną akcję. I mam nadzieję, że do zobaczenia na kolejnym sprzątaniu.
AgataOga Kotlarz EcoŚwinki-Świniarsko
 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź