miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kandydaci do Rady Powiatu Nowosądeckiego startujący z Komitetu Wyborczego Wyborców „Silna Sądecczyzna”. OKRĘG nr 2: Chełmiec

0 666

Prezentujemy dzisiaj kandydatów do Rady Powiatu Nowosądeckiego startujących z Komitetu Wyborczego Wyborców „Silna Sądecczyzna”. To komitet obecnego starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego.

Kandydaci do Rady Powiatu Nowosądeckiego

OKRĘG nr 2: Chełmiec

  1. Marek Kwiatkowski
  2. Magdalena Dąbrowska
  3. Michał Mika
  4. Dorota Tokarz
  5. Wanda Stawiarska
  6. Andrzej Sromek

Marek Kwiatkowski: wykształcenie wyższe – ukończył Prawo i Administrację na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wieloletni pracownik Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego – specjalista do spraw ekonomiki, dyrektor Działu Ekonomiki. W latach 2006-2018 dyrektor Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Krakowie. Od 2006 radny Rady Powiatu Nowosądeckiego. Od 22 listopada 2018 r. Starosta Nowosądecki. Członek Komitetu Monitorującego Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 przy Ministrze Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Inicjator największej wystawy rolniczej na terenie Małopolski AGROPROMOCJA, obecnie AGRO Nawojowa oraz wielu imprez sportowych i kulturalnych.

Magdalena Dąbrowska: wykształcenie – inżynier geodeta. Wieloletni pracownik LGD KORONA SĄDECKA, obecnie dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kamionce Wielkiej, prezes Stowarzyszenia Aktywny Rozwój Gminy Kamionka Wielka, wiceprezes Stowarzyszenia Gminny Klub Sportowy Iskry Chełmiec. Twórca i realizator wielu projektów w szczególności skierowanych do dzieci i młodzieży tj. nauka i doskonalenie jazdy na nartach, nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i seniorów, rajdy rowerowe, koncerty, warsztaty oraz szkolenia. Zainteresowania: rodzina, książka, rower, NGO.

Michał Mika: mieszkaniec Paszyna. Wykształcenie wyższe, inżynier – ukończył PWSZ w Nowym Sączu na kierunku mechatronika. Aktywny działacz i wolontariusz. Związany z lokalną społecznością i troszczący się o rozwój regionu. Członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Paszynie, od 2021 roku – sekretarz OSP Paszyn, a od 2021 roku wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego w Chełmcu.

Dorota Tokarz: rodowita Sądeczanka, od 25 lat mieszkanka Małej Wsi, gmina Chełmiec. Wykształcenie wyższe – Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Krakowie, MBA Wyższa Szkoła Biznesu NLU w Nowym Sączu – studia podyplomowe w zakresie Zarządzania, Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim – studia podyplomowe w zakresie BHP, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie (2008 r.). Ukończyła kursy i szkolenia: kierowania zespołami pracowniczymi, psychologii zarządzania, skutecznych technik public relations, technik aplikowania o środki europejskie. Zawodowo ponad 30 lat związana z bezpieczeństwem: w latach 1993-2016 służba w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu, w latach 2016-2019 – I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach, w latach 2019-2020 – Komendant Powiatowy Policji w Limanowej, w latach 2020-2023 – Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach. Obecnie pracuje w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Życie prywatne: mąż Tadeusz i syn Krzysztof.

Wanda Stawiarska: jej atutem jest młodość, pozytywna energia oraz ambicja, aby coś zmienić. Studentka psychologii, a w przyszłości psychoterapeutka. Inspiruje się działalnością lokalną i wspiera bezpartyjne układy. Miała wspaniałych nauczycieli – mamę, która była radną przez prawie dwie kadencje; tatę, który od prawie 18 lat jest wójtem Gminy Chełmiec oraz dziadka – Jana Stawiarskiego, który był radnym gminy Chełmiec.

Andrzej Sromek: lat 30, mąż i ojciec trójki dzieci. Zastępca brygadzisty w firmie Wiśniowski, a od 12 lat – DJ, wodzirej i konferansjer. Osoba aktywna, angażująca się w życie lokalnej społeczności – członek Rady Sołeckiej i organizator wielu akcji charytatywnych na terenie powiatu. Za działalność krwiodawczą został odznaczony tytułem „Honorowego Dawcy Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Swoje zamiłowanie do folkloru, tradycji i kultury Sądecczyzny realizuje w Zespole Regionalnym Niskowioki. Swoją energię chce wykorzystać w Radzie Powiatu. Jego dotychczasowe doświadczenie pozwoli na zintensyfikowanie działań kulturalnych i społecznych w powiecie. Młodzi chcą mieć wpływ na region.

Materiał informacyjny KWW Silna Sądecczyzna

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź