miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kandydaci do Rady Powiatu Nowosądeckiego startujący z Komitetu Wyborczego Wyborców „Silna Sądecczyzna”. OKRĘG nr 3: Gródek nad Dunajcem, Łososina Dolna, Korzenna

0 427

Prezentujemy dzisiaj kandydatów do Rady Powiatu Nowosądeckiego startujących z Komitetu Wyborczego Wyborców „Silna Sądecczyzna”. To komitet obecnego starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego.

Kandydaci do Rady Powiatu Nowosądeckiego – OKRĘG nr 3: Gródek nad Dunajcem, Łososina Dolna, Korzenna

  1. Marcin Bulanda
  2. Józef Szkarłat
  3. Zofia Nika
  4. Anna Sromek
  5. Teresa Bodziony
  6. Bogumiła Babiarczyk
  7. Andrzej Ogar

Marcin Bulanda: mieszkaniec Lipnicy Wielkiej, żonaty, trójka dzieci. Wykształcenie wyższe – ukończył Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Sączu na kierunku Administracja Publiczna, a następnie Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie na kierunku Strategie Rozwoju Regionalnego. W 2007 roku ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie na kierunku Fundusze Europejskie. Pracuje jako dyrektor Gminnego Centrum Funduszy Europejskich w Chełmcu. Prowadził projekty finansowane z funduszy pozabudżetowych o łącznej wartości ponad 300 mln zł. Od 2006 roku jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Od 2008 roku jest prezesem Lokalnej Grupy Działania „Korona Sądecka”. Od 2018 roku jest radnym Powiatu Nowosądeckiego.

Józef Szkarłat: mieszkaniec Łososiny Dolnej, wykształcenie średnie techniczne. Od 1988 roku pracuje w samorządzie gminy Łososina Dolna. W latach 90. ubiegłego wieku pełnił obowiązki dyrektora Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Łososinie Dolnej. Za działalność społeczną uhonorowany został „Srebrnym Jabłkiem Sądeckim”. W 2022 roku, w 42. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych oraz powstania „Solidarności”, został uhonorowany medalem „Dziękujemy za wolność” za zasługi dla wolności, niepodległości demokratycznej i samorządnej Rzeczypospolitej Polskiej. Swoje wieloletnie doświadczenie samorządowe chce wykorzystać dla dobra mieszkańców gminy Łososina Dolna, Gródek n/Dunajcem i Korzenna. Szanuje i podziela pogląd na tradycyjny model rodziny oraz wychowanie w duchu chrześcijańskich wartości.

Zofia Nika: wykształcenie wyższe magisterskie, z zawodu – nauczyciel matematyki. Obecnie jest na emeryturze. Przepracowała w szkole 41 lat, ucząc i wychowując młode pokolenie w szkole podstawowej oraz gimnazjum. Pełniła też funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Łyczanej oraz wicedyrektora w Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Korzennej. Prywatnie – szczęśliwa żona, matka trójki dzieci i babcia pięciu wnuczek. Od 2014 r. radna powiatowa oraz członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego (2018-2024). Pracuje w kilku komisjach RPN: Edukacji, Promocji Powiatu oraz Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, Współpracy Międzynarodowej, Kultury i Ochrony Dóbr Kultury oraz Zdrowia i Uzdrowisk. Przewodnicząca Rady Społecznej SPZOZ Sądeckie Pogotowie Ratunkowe.

Anna Sromek: mieszkanka Koniuszowej. Absolwentka wydziału Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, członek Zarządu KGW „Koniuszowianki”. Wieloletnia współpracownica firmy rodzinnej działającej na rynku międzynarodowym. Aktywna lokalna działaczka społeczna i wolontariuszka. Żona, mama dwójki dzieci. Chce być głosem mieszkańców w powiecie oraz wnieść swój wkład w rewitalizację regionu. 

Teresa Bodziony: mieszkanka Tęgoborzy. Mama piątki dzieci, babcia dziewięciogra wnuków. Pracuje jako pielęgniarka na terenie Gminy Łososina Dolna. Jest członkiem komisji interdyscyplinarnej w Gminie Łososina Dolna oraz Sołtysem Wsi Tęgoborze.

Bogumiła Babiarczyk: lat 56. Mama trójki dorosłych dzieci, babcia. Od 2005 roku pracuje w Biurze Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Nowym Sączu. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i podyplomowe studia na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Jest doświadczonym samorządowcem. W Radzie Gminy Gródek nad Dunajcem zasiada od 2010 roku. W czasie ostatniej kadencji pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Rady Gminy. W latach 2013-2018 była członkiem Powiatowej Izby Rolniczej i delegatem do Małopolskiej Izby Rolniczej w Krakowie. W rodzinnej miejscowości – Przydonicy – współtworzyła Koło Gospodyń Wiejskich, którego aktywną członkinią pozostaje do dzisiaj. Wspólnie z mężem prowadzi gospodarstwo rolne, oparte na zasadach zrównoważonego i ekologicznego rozwoju. Jest pasjonatką Ziemi Sądeckiej. Interesuje się historią, wspiera działania propagujące sądecką kulturę, sztukę i kulinaria. Jest sądecką patriotką. Oprócz pracy samorządowej, uwielbia czytać książki, lubi podróże, kocha wieś i przyrodę.

Andrzej Ogar: lat 56. Mąż i ojciec trójki dorosłych dzieci. Z rodziną prowadzi gospodarstwo rolne ukierunkowane na produkcję roślinną. Przez kilkanaście lat pracownik państwowego przedsiębiorstwa o zasięgu ogólnopolskim, gdzie na kierowniczym stanowisku zajmował się m.in. tematyką transportu, administracji, zarządzania nieruchomościami oraz inwestycjami budowlanymi użyteczności publicznej. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą. Nieobca jest mu praca społeczna, w tym samorządowa. Sprawował funkcję wiceprzewodniczącego Rady Gminy Gródek nad Dunajcem II kadencji.

Materiał informacyjny KWW Silna Sądecczyzna

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź