miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Czołówka Volkswagena i autobusu MPK. Nowe fakty i zdjęcia

0 3 275

Wczoraj, 23 czerwca o godzinie 18.55 zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu zadysponowane zostały do działań w Nowym Sączu na ulicę Węgierską. Doszło tam do zderzenia czołowego dwóch pojazdów: autobusu i Volksvagena. Cztery osoby zostały przewiezione do szpitala. Droga przez kilka godzin była zablokowana.

Czytaj również: Ceny paliwa w dół, promocja na Orlenie! -30 gr/l z kartą Vitay

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów tj.: samochodu osobowego Volksvagen, którym podróżowały dwie osoby w tym dziecko oraz autobusu MPK, którym podróżowało 8 osób w tym 4 dzieci. Wszyscy uczestnicy zdarzenia wyszli z pojazdów o własnych siłach. W zdarzeniu poszkodowane zostały łącznie 4 osoby, w tym dwójka dzieci – informuje PSP Nowy Sącz.

Pojazdy znajdowały się na jezdni blokując jeden pas ruchu. Po przyjeździe zastępu straży pożarnej ruch drogowy wstrzymano całkowicie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem od akumulatorów oraz udzieleniu pomocy medycznej osobom poszkodowanym. Poszkodowanym uczestnikom zdarzenia pomocy medycznej udzielili ratownicy karetek Pogotowia Ratunkowego. Dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych. Po udzieleniu pomocy poszkodowanym kierowano ruchem, który odbywał się wahadłowo. Usunięto samochody na pobocze wraz z pozostałościami po kolizji z jezdni. Działania strażaków trwały ponad godzinę.

– Kierowca samochodu osobowego to 34-letni mieszkaniec pow. nowosądeckiego bez uprawnień – informuje KWP w Krakowie. – Do wypadku doszło przed godz. 19:00. Kierujący samochodem osobowym,  z niewyjaśnianych przyczyn zjechał na przeciwległy pas i doprowadził do zderzenia z autobusem MPK. 

Jak wynika z relacji służb do szpitala trafiły 4 osoby. Kierowca i pasażer osobówki (34 lata i 10-letni chłopiec) oraz dwójka pasażerów autobusu MPK (16 i 26 lat).

źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź