miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ogromny pożar w Mochnaczce. W akcji 15 zastępów i 54 strażaków [Zdjęcia]

0 2 646

Dzisiaj, 22 listopada o godzinie 4:00 zastępy z Straży Pożarnej w Krynicy Zdroju oraz z najbliższych jednostek OSP zadysponowane zostały do pożaru w Mochnaczce Wyżnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że ogniem objęta była cała hala produkcyjno-magazynowa tartaku o konstrukcji mieszanej. Płomienie przedostały się na zewnątrz budynku. Działania gaśnicze 15 zastępów i 54 strażaków trwały dziesięć godzin.

Czytaj również: Sądeccy policjanci oddali ponad 12 litrów krwi. Za nami akcja „Nasza krew – Nasza Ojczyzna”

– Zagrożone pożarem była dwa budynki magazynowo – produkcyjne, budynek kotłowni oraz budynek mieszkalny. Z informacji uzyskanych od właściciela wynikało, że w płonącym budynku znajdowała się między innymi taśma produkcyjna oraz suche drewno. Działania zastępów  straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w obronie na zagrożone budynki oraz w natarciu na płonącą halę. Podczas dogaszania pożaru wypadkowi uległ jeden strażak  – informuje PSP Nowy Sącz.

Dodatkowo zbudowano punkt czerpania wody na potoku w odległości około 2 km od miejsca zderzania. Wodę do pożaru dowożono. W trakcie prowadzenia rozpoznania ustalono, że budynek objęty pożarem wyposażony był w instalację fotowoltaiczną, panele PV znajdowały się na dachu budynku. Ustalono, że panele PV znajdujące się na dachu budynku uległy spaleniu jeszcze przed przybyciem straży pożarnych. Wyłączono pozostałe dwie instalacje fotowoltaiczne znajdujące się na terenie zakładu. Na miejsce pożaru zadysponowano samochód cysternę z JRG nr 1 w Nowym Sączu. Po opanowaniu rozprzestrzeniania się ognia przystąpiono do prac wyburzeniowych oraz dogaszania pożaru. Właściciel zakładu udostępnił mechaniczne ładowarki wraz z operatorami za pomocą których prowadzono prace wyburzeniowe. 

Źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź