miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądeccy policjanci oddali ponad 12 litrów krwi. Za nami akcja „Nasza krew – Nasza Ojczyzna”

0 1 512

„Nasza krew – Nasza Ojczyzna” – pod takim hasłem odbyła się 21 listopada br. akcja honorowego oddawania krwi w sądeckiej komendzie Policji. W tę ogólnopolską inicjatywę dla uczczenia Święta Niepodległości oprócz funkcjonariuszy włączyli się również pracownicy jednostki i mieszkańcy Sądecczyzny, łącznie oddając ponad 12 litrów tego cennego płynu.

Czytaj również: Oddali 12 150 ml krwi. Za nami akcja „Nasza krew – nasza ojczyzna”

Sądeccy policjanci, którzy stoją na straży praworządności, bezpieczeństwa i porządku publicznego dzisiaj nieśli pomoc potrzebującym, ale w nieco inny sposób niż na co dzień. W sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy naszej jednostce wraz z sądeckim oddziałem terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie zorganizował akcję krwiodawstwa pod hasłem „Nasza krew – Nasza Ojczyzna”. Jest to już 11. edycja tej ogólnopolskiej akcji honorowego oddawania krwi służb mundurowych dla uczczenia Święta Niepodległości.

W sądeckiej komendzie cennym darem podzieliło się 27 osób – policjantów, pracowników jednostki oraz funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej i mieszkańców Sądecczyzny. Podczas akcji łącznie zebrano 12 litrów 150 mililitrów krwi, która zostanie przekazana dla chorych i ofiar wypadków z terenu województwa małopolskiego.

Organizatorem akcji „Nasza krew – Nasza Ojczyzna” jest Komendant Główny Straży Granicznej natomiast patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Sprawiedliwości, Ministerstwo Zdrowia oraz Sekretarz Stanu – Szef Krajowej Administracji Skarbowej. 11. edycja tej szlachetnej akcji rozpoczęła się 24 października i potrwa do 23 grudnia br. Zachęcamy do dzielenia się cennym darem, jakim jest krew.

Źródło i fot.: KMP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź