miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wlepili 50 mandatów, odebrali prawo jazdy. Nocne działania policji na Sądecczyźnie

0 652

Nadmierna prędkość i brawura za kierownicą często przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. By przeciwdziałać negatywnym zachowaniom kierowców, policjanci drogówki, po raz kolejny w ostatnim czasie, prowadzili wzmożone, nocne działania na sądeckich drogach.

Czytaj również: Zamykają ul. Krakowską w Nowym Sączu! Przed nami komunikacyjny Armagedon? [Mapka objazdów]

W miniony weekend, w nocy z 14 na 15 kwietnia br. sądeccy policjanci ruchu drogowego wzięli pod lupę głównie kierujących, którzy poruszali się w rejonie m.in. al. Józefa Piłsudskiego, ul. Królowej Jadwigi, płk. Władysława Beliny-Prażmowskiego, Lwowskiej i Bulwaru Narwiku w Nowym Sączu. Efektem wzmożonych działań było przeprowadzenie 78 kontroli drogowych i ujawnienie 65 wykroczeń. Jak się okazało po raz kolejny głównym przewinieniem zdecydowanej większości kierujących było przekraczanie dopuszczalnej prędkości. Policjanci na sprawców wykroczeń nałożyli 50 mandatów karnych oraz skierowali 2 wnioski do sądu o ukaranie.

Dodatkowo w trakcie działań mundurowi zatrzymali dwa prawa jazdy z uwagi na przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą był kierowca renaulta, który 14 kwietnia br. kilkanaście minut przed godziną 21, ulicą Legionów w Nowym Sączu poruszał się z prędkością 105 km/h, czyli o 55 km/h za szybko. Oprócz zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące, policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych oraz 15 punktów karnych.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 11 kierowcom dowody rejestracyjne ich pojazdów, z uwagi na zły stan techniczny.

Źródło i fot.: KMP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź