miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nawojowiacy mają już 30 lat!

1 633

Od 30 lat tańczą i śpiewają na scenie. Promują Sądecczyznę i dbają o tradycję. Dzisiaj Zespół Regionalny Nawojowiacy obchodził jubileusz 30-lecia istnienia. Z tej okazji starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski przyznał zespołowi 3000 zł nagrody, a także wyróżnił jego członków Złotym i Srebrnym Jabłkiem Sądeckim.

Czytaj również: Wiernie służył ojczyźnie. Teraz przeszedł na zasłużoną emeryturę

Dziękuję za dbanie o naszą kulturę i dziedzictwo regionalne – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Sądecczyzna słynie z bogactwa regionalnego – nigdzie indziej nie ma aż tylu zespołów i grup regionalnych. Gratuluję pięknego jubileuszu i proszę o kolejne lata promocji Ziemi Sądeckiej w Polsce i poza jej granicami!

Złote Jabłko Sądeckie otrzymały: Krystyna Zarotyńska, Beata Zaczek i Teresa Witowska.

Srebrne Jabłko Sądeckie otrzymali: Gabriela Dąb, Maria Mordarska, Beata Borek, Beata Dutka, Dorota Kucharska, Grzegorz Korzym i Antoni Cempa.

Starosta przyznał finansową Nagrodę Specjalną dla Zespołu Regionalnego Nawojowiacy „z okazji Jubileuszu 30-lecia działalności artystycznej oraz w uznaniu zasług na rzecz popularyzacji i promocji regionalnej kultury” (3000 zł). Nagrodę otrzymał także Stanisław Mirek.

Spotkanie jubileuszowe połączone z prezentacją zespołu odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Nawojowej. Byli na nim również obecni m.in.: radna wojewódzka Marta Mordarska, wójt Nawojowej Stanisław Kiełbasa oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych zespołów regionalnych.

Fot. Maria Olszowska

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Filomena Gdyl pisze

    Co to za bzdury ?? Ja mam 64lata i jestem z Nawojowej przysiółek Podkamienne !!!!!

Zostaw odpowiedź