miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wiernie służył ojczyźnie. Teraz przeszedł na zasłużoną emeryturę

0 1 128

Extreme był wyjątkowym czworonożnym funkcjonariuszem. Po ponad 6 latach służby w Karpackim Oddziale SG odszedł na zasłużoną emeryturę. Był bardzo blisko związany ze swoim opiekunem. Razem stanowili zgrany duet – nie do pokonania.

Czytaj również: O obietnicach i MOSiRze w Nowym Sączu słów parę [Felieton]

W środę, 31 stycznia 2024 r. był ostatnim dniem służby psa służbowego Extreme. Wcześniej, przez ponad 6 lat wraz ze swoim opiekunem i przewodnikiem st. chor. szt. SG Stanisławem Orłem, wykonywał swoje zadania w Wydziale Zabezpieczenia Działań Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Choć bez munduru, miał na swoim koncie wiele doskonałych wyników. Podczas wieloletniej służby, razem ze swoim przewodnikiem czworonożny funkcjonariusz brał udział w zatrzymywaniu sprawców szczególnie niebezpiecznych przestępstw. Ochraniał międzynarodowe wizyty osób o statusie VIP. Ma również na koncie wiele wytropień sprawców nielegalnego przekraczania granicy państwowej. Jako jeden z nielicznych psów służbowych, brał udział w działaniach bojowych z wykorzystaniem śmigłowców. Był wielokrotnie zapraszany wraz z przewodnikiem do wspólnych szkoleń z JW 2305 GROM.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź