miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Przed nami X Jubileuszowy Festiwal Archeologiczny „Dwa Oblicza”. Karpacka Troja zaprasza

0 880

W Skansenie Archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy w dniach 19-21 sierpnia 2022 odbędzie się jubileuszowa X edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego Dwa Oblicza. Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, ponownie zapraszamy wszystkich, którzy interesują się historią do Karpackiej Troi.

Czytaj również: Zdobądź 1 000 000 złotych! Weź udział w konkursie „Nasz zabytek”

Kulminacyjnymi punktami programu tegorocznego festiwalu będą widowiska przygotowane przez grupy rekonstruktorów. W sobotni wieczór zostanie zaprezentowany Mit o stworzeniu świata, przez Drużynę Wojów Wiślańskich Krak, przy dźwiękach muzyki zespołu Dziwoludy. Natomiast w niedzielę zobaczymy inscenizację Droga Wojownika w wykonaniu Drużyny Grodu Horodna. Będą to barwne opowieści o zamierzchłym świecie naszych słowiańskich przodków, które przeniosą nas w tamte czasy.

W czasie festiwalu dojdzie też do wielkiej bitwy dwóch armii, która jest tradycją festiwalowego programu. Rozegrane zostaną turnieje, w których wojowie będą udowadniać swoje męstwo, spryt i siłę, a białogłowy będą zmagały się o tytuł najbardziej gospodarnej spośród nich.

Zaplanowano również szereg pokazów przybliżających tradycje i obrzędowość ludzi żyjących na naszych ziemiach we wczesnym średniowieczu. Zwiedzający będą mogli wziąć udział w pokazach odlewania brązu oraz warsztatach garncarskich. Ponadto, w historycznym obozie nasi goście spotkają rzemieślników uprawiających pradawne rzemiosła, którzy zapoznają ich m.in. z tajnikami jubilerstwa, farbowania tkanin, warzenia soli, wytwarzania narzędzi rogowych, czy elementów wczesnośredniowiecznego uzbrojenia.

Więcej informacji oraz szczegółowy program na naszej stronie karpackatroja.pl

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź