miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Skowroneczek ’23: Powitanie uczestników i pierwsze festiwalowe przesłuchania!

0 386

W Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu ruszyły pierwsze przesłuchania konkursowe w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”. Była to również okazja aby powitać w Nowym Sączu ponad dziewięćdziesięciu młodych wokalistów, którzy powalczą o nagrodę Grand Prix! W imieniu władz miasta artystów pozdrowiła Magdalena Majka, wiceprezydent Nowego Sącza.

Czytaj również: 45. finał Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY

– Witam bardzo, bardzo serdecznie uczestników dwudziestego Festiwalu „Skowroneczek”, festiwalu, z którego jesteśmy bardzo dumni i cieszymy, że w pewnym sensie jest już marką Nowego Sącza. Oczywiście jest to możliwe dzięki wam, dzięki uczestnikom, tym najmłodszym, których witam bardzo serdecznie. Jest to możliwe także dzięki cudownemu jury, które zbiera się co roku tutaj w Nowym Sączu, żeby dostrzec i docenić te najcudowniejsze talenty, talenty dziecięce – mówiła z satysfakcją wiceprezydent Nowego Sącza.

– Mam nadzieję, że dla wszystkich, dla uczestników i jury, te kilka dni spędzonych w Nowym Sączu będą wspaniałym czasem, czasem śpiewu, zabawy, czasem zawierania nowych przyjaźni, poznawania tego kawałka Polski, w którym się znaleźliście. Za wszystkich trzymam mocno kciuki – dodała Magdalena Majka.

Podczas oficjalnego powitania nie zabrakło również dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu Benedykta Polańskiego. Jury festiwalowe przedstawili natomiast główni organizatorzy wydarzenia: Milenia Małecka-Rogal, dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu i dyrektor artystyczna festiwalu oraz pomysłodawca i dyrektor festiwalu ks. Andrzej Mulka. Prezentacje wokalne oceniać będą znakomici jurorzy:

Prof. dr hab. Lidia Matynian (Przewodnicząca) – wykładowca akademii Muzycznej w Krakowie
Adrianna Wielgus – wicedyrektor TVP ABC
Ivanova Łarysa – Pałac Dzieci i Młodzieży „Padyiun”, Uzhgorod – Ukraina
Marcela Petriľaková – Stara Lubovnia – Słowacja
Milenia Małecka-Rogal – Dyrektor Pałacu Młodzieży– Nowy Sącz
Ks. dr hab. Tomasz Trafny – Papieska Rada ds. Kultury
Paolo Tagliaferri – dyrygent i organista – Rzym
Paweł Moszumański – muzyk i kompozytor – Kraków
Dariusz Janus – wykładowca Akademii teatralnej w Warszawie, kompozytor i producent muzyczny
Mateusz Ziółko – piosenkarz, wokalista
Także w tym roku Festiwal ma swoje Jury dziecięcej, które tworzą:

Antonina Kraszewska – zdobywczyni nagrody Grand Prix 2023
Zosia Tutko – Zespół „Promyczki Dobra”
Oliwią Niemczura
Amelia Hałoń
Pierwszy dzień przesłuchań swoim występem rozpoczął Zespół „Promyczki Dobra”. Chwilę później na scenie pojawili się uczestnicy z kategorii I (dzieci do 8 lat). Natomiast drugi blok festiwalowych przesłuchań ruszył chwilę po godzinie 14:30 dla wokalistów z kategorii II (dzieci 9-11 lat).

Uczestników kolejnych dwóch kategorii zobaczymy i usłyszymy w środę 28 czerwca, również na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu. O godzinie 11:00 rozpoczną się przesłuchania dla uczestników z kategorii III (dzieci 12-13 lat), a najstarsi wokaliści z kategorii IV (14-16 lat) rozpoczną swoje prezentacje od godziny 15:00.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź