miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Świadkowie Jehowy w Nowym Sączu wracają do głoszenia od domu do domu

9 2 139

Od 1 września 2022 r. Świadkowie Jehowy wznowili formę działalności, z której są najbardziej znani na całym świecie – głoszenie od domu do domu. Tego samego dnia rozpoczęli też kampanię, w czasie której będą proponować wszystkim chętnym bezpłatny interaktywny kurs biblijny.

Czytaj również: Mikroregion Pogórze zainagurowany. Celem wspólna promocja i rozwój

Wielu mieszkańców Nowego Sącza i okolic doskonale rozpoznaje Świadków Jehowy, jako uśmiechniętych, życzliwych i uprzejmych ludzi, którzy pukają do ich drzwi, by podzielić się czymś pozytywnym. Po ponad dwóch i pół roku nieobecności z powodu pandemii COVID-19 to chrześcijańskie wyznanie wznawia najbardziej charakterystyczną formę swojej działalności – głoszenie według wzoru, jaki dał Jezus i pierwsi chrześcijanie, czyli „od domu do domu” (Dzieje Apostolskie 5:42; 20:20; Ewangelia wg Mateusza 10:11-13). Piotr Jarząbek, lokalny rzecznik Świadków Jehowy, wyjaśnił:

„Bardzo się cieszymy, że dzięki głoszeniu od domu do domu znów będziemy mogli osobiście podzielić się z mieszkańcami czymś pozytywnym – wspaniałą nadzieją, o której mówi Biblia. W dobie napływu tak wielu negatywnych informacji, wiedza o Bogu i Jego konkretnych planach dla ludzi na przyszłość, dodaje sił i buduje nadzieję na lepsze jutro. I właśnie to motywuje nas do działania. Wiele osób zastanawia się dlaczego Świadkowie Jehowy wciąż odwiedzają ludzi w ich domach. Właśnie dlatego. Głoszenie od domu do domu to skuteczny sposób docierania do ludzi z dobrymi wiadomościami pochodzącymi z Pisma Świętego. Wszystkim chętnym, którzy chcieliby lepiej poznać tę niezwykłą księgę, będziemy proponować też nowy, bezpłatny kurs biblijny.”

Co ciekawe, w każdym miesiącu ubiegłego roku Świadkowie Jehowy prowadzili na całym świecie, w tym również w Nowym Sączu, średnio pięć milionów takich kursów biblijnych. Program kursu pomaga poznać to, czego Biblia uczy na różne tematy. Pomaga też znaleźć odpowiedzi na pytania w rodzaju: Jak znaleźć szczęście? Dlaczego na świecie jest tyle zła i cierpień? Co Biblia mówi o przyszłości?

Udział w interaktywnym kursie biblijnym ze Świadkami Jehowy jest bezpłatny i niezobowiązujący. Świadkowie po prostu przedstawiają to, czego uczy Biblia, a każdy sam podejmuje decyzje dotyczące osobistych przekonań i wyborów życiowych. Podczas kursu można korzystać z dowolnego przekładu Biblii. Można też zapraszać członków rodziny, przyjaciół czy znajomych. Głównym podręcznikiem do nauki podczas kursu jest sama Biblia. Każda lekcja jest tak zaprojektowana, aby można ją było przeprowadzić w ciągu jednej godziny.

Aby dowiedzieć się więcej o Świadkach Jehowy, ich historii, wierzeniach i działalności, odwiedź ich oficjalny serwis internetowy jw.org, zawierający treści w ponad 1060 językach.

Dlaczego Świadkowie Jehowy głoszą od domu do domu?
Jezus polecił swoim naśladowcom: „Pozyskujcie uczniów wśród ludzi ze wszystkich narodów” (Ewangelia wg Mateusza 28:19, 20). Kiedy wysyłał do tej działalności swoich pierwszych uczniów, powiedział, żeby odwiedzali ludzi w ich domach (Ewangelia wg Mateusza 10:7, 11-13). Po jego śmierci chrześcijanie w I wieku kontynuowali to dzieło, głosząc „publicznie i od domu do domu” (Dzieje Apostolskie 5:42; 20:20). Trzymamy się tego wzorca i przekonujemy się, że głoszenie od domu do domu jest skutecznym sposobem docierania do ludzi.

Dlaczego Świadkowie Jehowy przychodzą do ludzi, którzy mają swoją religię?
Zauważyliśmy, że wielu ludzi, którzy mają swoją religię, chętnie dyskutuje na tematy biblijne. Oczywiście każdy ma prawo do własnych poglądów. Szanujemy odmienny punkt widzenia i nikomu nie narzucamy swoich przekonań. Kiedy rozmawiamy o religii, staramy się stosować do biblijnej rady, by przejawiać „łagodność” oraz okazywać innym „głęboki respekt” (List 1 Piotra 3:15). Liczymy się z tym, że niektórzy nie przyjmą głoszonego przez nas orędzia (Ewangelia wg Mateusza 10:14). Jednak dopóki z kimś nie porozmawiamy, nie wiemy, jak zareaguje. Poza tym zmieniają się okoliczności i sytuacja życiowa ludzi. Na przykład jednego dnia ktoś może być bardzo zajęty, a innym razem z przyjemnością z nami porozmawia. Ludzie stają też w obliczu nowych problemów i wyzwań, które mogą ich skłonić do zainteresowania się tym, co ma do powiedzenia Biblia. Dlatego nie poprzestajemy na złożeniu im tylko jednej wizyty.

Czy Świadkowie Jehowy przymuszają innych do zmiany religii?
Nie, nie postępujemy w taki sposób. W naszym głównym czasopiśmie, Strażnicy, oświadczono: „Zmuszanie kogoś do zmiany religii jest złe”.

Unikamy takiej postawy z następujących powodów:

 • Jezus nigdy nie wywierał na ludzi presji, by przyjęli głoszone przez niego orędzie. Wiedział, że zareaguje na nie stosunkowo niewiele osób (Ewangelia wg Mateusza 7:13, 14). Kiedy niektórzy uczniowie zgorszyli się tym, co powiedział, pozwolił im odejść i nie zatrzymywał ich za wszelką cenę (Ewangelia wg Jana 6:60-62, 66-68).
 • Swoich naśladowców Jezus uczył, żeby nikomu nie narzucali własnych wierzeń. Zamiast nalegać, by inni przyjęli dobrą nowinę o Królestwie wbrew swej woli, uczniowie mieli wyszukiwać tych, którzy chętnie by jej słuchali (Ewangelia wg Mateusza 10:7, 11-14).
 • Wymuszona zmiana religii nie ma sensu, ponieważ dla Boga liczy się tylko oddanie płynące z serca (Księga Powtórzonego Prawa 6:4, 5; Ewangelia wg Mateusza 22:37, 38).
Komentarze Facebook
Zobacz również
9 Komentarze
 1. Aga pisze

  Świadkowie nie jest wyznaniem chrześcijańskim od tego zacznijmy. Mają własny przekład sfałszowany Biblii i nie uznają fundamentalnej prawdy jaką jest trójca święta. Zastanów się zanim wpuścisz ich do domu.

 2. Fakdak pisze

  twoi klesi też mają „swoją” wersje biblii więc wszystko jedno kto mówi to ściema ta sama.

 3. her5 pisze

  nie lepsi on terrorystów\
  ci swiadkowie zabijaja psychike
  terroryscci zabijają człwowieka

 4. kojak pisze

  Ale ty masz silną psychikę!

 5. Andrzej pisze

  Witaj Agata, Jak sie czujesz? Chodzilismy do tej samej szkoly. Sprawdz w Biblii czy widnieje slowo trojca swieta. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do strony JW.ORG

 6. kasztanka pisze

  Sprawdź w Biblii czy widnieje słowo : komputer. Pozdrawiam serdecznie i nie zapraszam.

 7. kojak pisze

  kasztanku haha a znajdź mi wzmianke o 145 maryjkach patronkach jedynie polski i polaków 😀
  o sanktuariach i bazylikach ze złota , o facetach ubierających się w suknie, o tv i radiu prowadzących przez klechów za 17mln rocznie, o rządzie zależnym od wyimaginowanej siły itd itd.. chodź sobie do kościółka i szczuj dalej, strasz diabełkiem a co drugi pierwszym rzędzie jest jeszcze gorszy – to jest wyznanie w XXI wieku

 8. NERD Z ZESPOŁEM ASPERGERA pisze

  DRODZY ŚWIADKOWIE JEHOWY. GDZIE BYLIŚCIE W LATACH 1999 DO 2001 KIEDY PIOTR KIŻEWSKI ZATRUWAŁ MI W SZKOLE ŻYCIE???!!!

 9. JehowyKot pisze

  do @nerd(…) : jak to gdzie ? przed twoimi drzwiami.

Zostaw odpowiedź