miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

ZNIECZULENIE. Teatralne spotkanie w ramach Sceny SOKÓŁ

0 858

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza na kolejne teatralne spotkanie w ramach Sceny SOKÓŁ, które odbędzie się w poniedziałek 13 marca 2023 o godz. 17:00 w sali im. L. Lipińskiego.

Czytaj również: Regina i Magdalena w finale Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego

Spektakl pt. ZNIECZULENIE, powstał na podstawie scenariusza Karoliny Myczki, dzięki wspólnej pracy aktorów Grup Teatralnych – PRZEBUDZENIE z Rytra i NA ZAWOŁANIE z Laskowej pod artystycznym kierownictwem ks. Łukasza Pawłowskiego i Teresy Ryś.

Reżyseria: ks. Łukasz Pawłowski, Teresa Ryś
Realizacja dźwięku i świateł: Grzegorz Tokarczyk, Robert Maurek

Obsada:
Syn – Łukasz Pawłowski
Matka – Teresa Ryś
Więzień – Mateusz Janczak
Narratorzy: Katarzyna Myśliwiec, Zuzanna Faron, Paweł Dudczak, Mateusz Wójtowicz, Radosław Plata

O SPEKTAKLU
Sztuka opowiada o rodzinie, w której kobieta nie ma męża a jej syn ojca, co ma ogromny wpływ na duchowy rozwój obojga. Matka nie może nawiązać właściwych relacji z synem, syn z matką, przez co obojgu trudno uwolnić się od patologicznego układu. Aby wytrzymać w takim zniewoleniu, syn decyduje się na „znieczulenie” (jakiego rodzaju – zobaczymy w spektaklu), które nic nie rozwiązuje, za to jeszcze bardziej komplikuje sytuację. Widz dostrzega jednak, że serce matki i syna jest jakby zamknięte w jakieś klatce, tak jak tajemniczy więzień, ale oboje mają wrażenie, że ktoś chce ich uratować. Czy zatem spróbują uchylić drzwi tej klatki i pozwolą sobie pomóc? Spektakl, grany już w kilku różnych miejscach, za każdym razem wywoływał duże emocje, zarówno wśród młodzieży jak i dorosłych. Mamy nadzieję, iż podobnie będzie podczas jego prezentacji w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ.

Źródło i fot.: MCK Sokół

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź