miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Happening pod stadionem Sandecji! Uroczyście oddali obiekt w ręce mieszkańców

19 12 108

W sobotę (4 listopada) przy ul. Kilińskiego 47 w Nowym Sączu odbył się happening. Głównym powodem spotkania była chęć oddania do użytku Stadionu Miejskiego. Pierwotnie miało to się odbyć w czerwcu, kolejny termin to 3 listopada. – Chcieliśmy się spotkać wczoraj, niestety pierwszy piątek i chęć degustacji kiełbasek nam to uniemożliwiła. Spotykamy się dzisiaj i z przytupem kończymy inwestycję – mówią zgromadzeni sądeczanie. Podczas wydarzenia nie zabrakło kiełbasek z grilla, sztucznych ogni. Był również wymowny baner: „Pracujemy dla siebie. Ludomir Handzel. Koalicja Nieudaczników”.

Czytaj również: Prokuratura wszczęła śledztwo ws. budowy stadionu Sandecji Nowy Sącz

Happening motywowany był rozgoryczeniem mieszkańców Nowego Sącza związanym z nieudaną inwestycją budowy nowego stadionu. 

– Różnych wizualizacji od początku rządzenia Ludomira Handzla naoglądaliśmy się wiele. Które z nich zostały zrealizowane? W Nowym Sączu nie powstało nic nowego. Ekipa rządząca w mieście naprawdę jest nieudolna i nasza obecność tutaj ma uzmysłowić wszystkim, że trzeba z tym skończyć. Remontować potrafi każdy, stworzyć coś i oddać w ręce mieszkańców to sztuka, której nie posiada – zwana przez wszystkich – Koalicja Nieudaczników – podkreśla miejski rajca Michał Kądziołka. – Niestety jesteśmy pośmiewiskiem na arenie kraju. W całej Polsce mówi się o tym, że stadion nie został ukończony i nie wiadomo kiedy zostanie oddany. Najbardziej na tym tracą zawodnicy, którzy nie mogą się pozbierać i obecnie zajmują ostatnie miejsce w tabeli II ligi – dodaje Kądziołka.

Akcja na Kilińskiego to „symboliczne oddanie” stadionu mieszkańcom Nowego Sącza. Zgromadzeni przy grillu mieszkańcy podkreślali, że są mocno rozczarowani tym, że największa inwestycja w mieście ma taki finał. Pytali o to, co się stało ze 140 milionami, które na ten cel miały zarezerwować władze miasta. Zastanawiali się, jakie kolejne kroki podejmie prezydent. Z niecierpliwością również czekają na wtorkową (7 listopada) sesję rady miasta, podczas której mają zostać omówione największe inwestycje, które jeszcze do niedawna realizowała spółka Blackbird (bloki STBS, centrum sportowe w Zawadzie i budowa stadionu).

Podczas akcji pod stadion podjechali funkcjonariusze prezydenta Handzla, czyli Straż Miejska w Nowym Sączu. Próbowali ściągnąć z ogrodzenia transparent i szarfy. Mieszkańcy jednak na to nie pozwoli.

Komentarze Facebook
Zobacz również
19 Komentarze
 1. xyz pisze

  jakimi osiągnięciami może pochwalić się Kądziąka? Wycieczki dla wybranej grupy? Skoro remontować każdy potrafi niech wskażą jedną inwestycję do której się przyczynił, on potrafi tylko pluć jadem i konferencje organizować.

 2. Tony pisze

  Bardzo dobrze. Mieszkańcy nie pozwalają pseudo SM kraść prywatne szarfy!!! BRAWO!!!

 3. Obserwator pisze

  Wszędzie, powtarzam WSZĘDZIE w Nowym Sączu zasiadają na stanowiskach ludzie z nadania. Wyobraźcie sobie, że ten strażnik miejski, na którego dyżurze wypadł happening dostał „z góry” polecenie „interwencji”. Gość, który przez takie rozkazy „z góry” może znienawidził swoją pracę w tym momencie. Szacun, że ustąpił. Dyrektorzy do zmiany. Mamy beznadziejnych włodarzy. Tylko siedzieć na stołkach i wykorzystywać innych.

 4. Jozef pisze

  10 osób to są mieszkancy

 5. Zyx pisze

  Kądziołka nie jest prezydentem.

 6. Lukasz.n pisze

  Ale ludzi przys?LO…ha ha tylko przydupasy kondziolki…. a hanzel ma wyjebane dom buduje Bird spierdolił a za wszystko bochenek posiedzi.

 7. DSR pisze

  „Najbardziej na tym tracą zawodnicy, którzy nie mogą się pozbierać i obecnie zajmują ostatnie miejsce w tabeli II ligi – dodaje Kądziołka”
  dobre ahaha pozbierać się nie mogą bo to takie fajtłapy, kopacze za wielkie pieniądze

 8. Oskar pisze

  Układy układziki tak funkcjonuje cały nasz kraj. Ja też bym olał taka robotę jakby ktoś mi kazał robić coś co jest nie zgodne z prawdą

 9. Oskar pisze

  Układy układziki tak funkcjonuje cały nasz kraj tu koleżka tam znajomy jakoś radę domy. Ja też bym olał taka robotę jakby ktoś mi kazał robić coś co jest nie zgodne z prawdą.

 10. Kola pisze

  Co kampania się zaczyna? Pan handzel słabo wychodzi. Chyba już po kiełbasie wyborczej😆😆😆

 11. Sebo.pl pisze

  Szkoda że Kosa nie zaprosili,bo on był hojniejszy i zapraszał wszystkich.Miał chłop gest!

 12. Sebo.pl pisze

  Szkoda że Kosa nie zaprosili,bo on był hojniejszy i zapraszał wszystkich.Miał chłop gest! Pytam jaki to duplìkat?

 13. Sebo.pl pisze

  Każdy komentarz to duplikat?

 14. fdret5656 pisze

  Czy ktoś zada pytania i nie tylko to. w 2019 Handzel mowil i obecywal – 100 mln na stadion i urząd miasta.
  Pytam się zatem gdzie to jest?
  Dziś mamy 140 mln kredytu z niewiadomego banku ze stadionem na ponad 8k, ktory będzie swiecil pustkami w 3 lidze, z duzym zadluzeniem miasta, z brakiem nowej siedziby dla ratusza i z klamstwami jakie rozpuszczal prezydent. Ktoś moze zadac te pytania, najlepiej by zajely się tym odpowiednie sluzby, Ewidentne marnotrastwo publicznych srodkow i danie 3 kontraktow jedenmu inwestorowi, ktory nie mial doswiadczenia ani majątku na pokrycie ewentualnych roszczeń, strat, opoznien w inwestycji. Jak się daje koledze, ktory poparl finansowo w wyborach na prezydenta miasta to pozniej tak to wyglada…

 15. xa45566 pisze

  organizuje wycieczki dla swoich potencjalnych wyborcow +60 z danego osiedla?

 16. Alojzy pisze

  Za wszystko zło obwiniani są +60 ,zobaczymy co teraz młodzież pokaże wszak ich rząd będzie ….koslicja ,choć pisiory pokazali kolesiostwo ustawienie rodzinki być ponad prawem ,będzie to samo tylko inna nazwa hehe

 17. Pytanko pytaneczko o aferuniunie pisze

  Pytanie do ELYTY pisu w Sączu : gdzie był mularczyk z żoną i kądziołka z grilem jak przekop mierzei pisu (równie potrzebny co i ten stadion) wyniósł 2miliardy złotych zamiast jednego ?? Szereg nieprawidłowości i nadurzyć – czemu tam się nie pluł nikt ? Tam już można ? Czy tam pokazówka nie działa ?? Czy masz tyle na sumieniu w sączu że próbójecie zmydlić oczy jaki to mularczyk porządny ?

 18. Lucy Fere pisze

  A wlasnie ze mozna sciagnac. Banery mozna wieszac tylko za zgoda wlasciciela. I tyle w temacie.

  😈😈😈

 19. Wiesław pisze

  DLA STRAŻY MIEJSKIEJ N,S
  Die Fahne hoch Die Reihen fest geschlossen
  SA marschiert Mit ruhig fastem Schritt..
  Die Strase frei
  Den braunen Bataillonen..

Zostaw odpowiedź