miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kto ma prawa autorskie do stadionu Sandecji Nowy Sącz? Mamy oświadczenie Jana Kosa!

4 5 069

Jan Kos, były wykonawca stadionu Sandecji Nowy Sącz wydał oświadczenie związane z prawami autorskimi miejskiego stadionu. Czytamy w nim: Odnosząc się do konferencji prasowej prezydentów miasta Nowego Sącza z dnia 27 marca, która miała miejsce na terenie budowy stadionu Sandecji i dotyczyła dalszych działań Inwestora zmierzających do ukończenia budowy informujemy, że wypowiedzi związane z posiadaniem praw autorskich są nieprawdziwe i wprowadzają opinię publiczną w błąd.

Czytaj również: Anna Xymena Majkrzak rezygnuje z funkcji. Kto wybuduje stadion Sandecji w Nowym Sączu?

Pani Prezes Anna Xymena Majkrzak w imieniu Nowosądeckiej Infrastruktury Komunalnej również wielokrotnie w swoich wcześniejszych wypowiedziach publicznych zapewniała, że Inwestor posiada prawa autorskie do dokumentacji projektowej, po czym w dniu 25 stycznia zwróciła się do naszego projektanta głównego tj. firmy Metropolis z pismem o nabycie tych praw z pominięciem Generalnego Wykonawcy o czym świadczy załączony dokument.

Działając w imieniu Grupy Blackbird spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. informujemy, że zgodnie z umową i spełnieniu jej warunków w dniu 1 lutego 2024 r. nabyliśmy prawa autorskie o czym świadczy przedłożone oświadczenie biura projektowego Metropolis.

Pragniemy również nadmienić, że w dniu 5 lutego w odrębnym piśmie poinformowaliśmy Nowosądecką Infrastrukturę Komunalną, oraz wykonawcę tj. firmę MS Usługi Inżynierskie Sp. z o.o., który został wyłoniony w przetargu na dokończenie elewacji, że te działania są nie zgodne z prawem o czym także świadczy załączone pismo.

Załączony dokument – KLIK

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
4 Komentarze
 1. Krzysztof pisze

  Czyli sami nie potrafią skończyć to i innym nie pozwolą .Szopki ciąg dalszy 🤣🤣🤣

 2. Jeanpaul pisze

  Pozorny (pod publiczkę) spór Handzla z Kosem.
  Goście grają do tej samej bramki.

 3. Siwek pisze

  Do @jeanpaul: lepsze to niż samobój tych pajaców w pasy 😀

 4. Dikiddd pisze

  Kolesie co nie …..bismesmeny ze Sącza dla siebie wszy dla drugiego nic hehehe

Zostaw odpowiedź