miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Prognoza pogody na kolejne 7 dni

0 283

Po ciepłym i pogodnym, ale też miejscami deszczowym i wietrznym świątecznym weekendzie, od wtorku zrobi się nieco chłodniej, będzie więcej chmur i opadów deszczu.

Czytaj również: Marszałek Kozłowski dotrzymuje słowa! Bezpieczna Małopolska – Bon na ratowanie. Partnerzy projektu wybrani

W piątek na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na Pomorzu okresami wzrastające do dużego i tam miejscami możliwy przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 13-14°C na północy i w Karpatach, około 17°C w centrum, do 18°C na południowym zachodzie; chłodniej tylko nad morzem, od 10°C do 12°C. Umiarkowany i okresami porywisty wiatr wiał będzie południa oraz południowego zachodu. Najsilniejsze porywy wiatru wystąpią na obszarach podgórskich w Karpatach i osiągać mogą do 65 km/h.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie od 19°C na północy, około 23°C w centrum, do 24°C na południu. Chłodniej będzie tylko nad morzem,
od 9°C na Helu do 15°C w Świnoujściu. Wiatr słaby i umiarkowany, na obszarach podgórskich w Karpatach okresami w porywach do 65 km/h, na ogół południowy i południowo-wschodni.

 

Niedziela na zachodzie i Pomorzu zachmurzenie umiarkowane, okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Na pozostałym obszarze pogodnie lub słonecznie. Temperatura maksymalna od 15-17°C na zachodzie, około 20°C w centrum, do 21-22°C na wschodzie i południowym wschodzie; chłodniej tylko na wybrzeżu, około 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu okresami dość silny, porywisty, w porywach na obszarach podgórskich w Karpatach do 75 km/h, południowy i południowo-zachodni.

Poniedziałek na południowym wschodzie i wschodzie pogodny, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami w zachodniej połowie kraju popada przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 19°C na północnym zachodzie i Podhalu do 23°C w centrum i 24°C na południowym wschodzi; jedynie nad morzem chłodniej, około 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, na południu okresami dość silny, na obszarach podgórskich w Karpatach w porywach do 70 km/h, południowy i południowo-wschodni.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotne opady deszczu, głównie we wschodniej połowie kraju. Ochłodzi się. Temperatura maksymalna od 9-10°C nad morzem i Pomorzu Zachodnim, około 13°C w centrum kraju, do 15°C miejscami na południu. Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, na południowym zachodzie w porywach osiągać może do 70 km/h, zachodni.

Środa pochmurna z większymi przejaśnieniami i opadami deszczu, tym razem szczególnie na północy i zachodzie. Noc zdecydowanie chłodniejsza, od 2-3°C na północy, około 5°C w centrum, do 7-8°C na południu. W dzień najchłodniej na północnym wschodzie, od 5°C do 8°C, w centrum i na Pomorzu od 9°C do 11°C, najcieplej na południowym zachodzie, do 17°C. Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, na południowym wschodzie w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie i północy możliwe rozpogodzenia. Miejscami padał będzie przelotny deszcz. Na północnym wschodzie noc jeszcze chłodniejsza, temperatura minimalna od 0°C do 3°C. W dzień na termometrach od 12°C na północy do 16-17°C w centrum i na południowym wschodzie, tylko w kotlinach górskich od 9°C do 11°C. Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

IMGW-PIB. Instytut pełni kluczową rolę w osłonie meteorologicznej kraju od 1919 roku. Od Tatr po Bałtyk, od Karpat po Zalew Szczeciński analizujemy, dostarczamy prognozy i wydajemy ostrzeżenie. Nasze systemy informacyjne i rozwiązania działają 24/7 przez cały rok, wsparte wiedzą i doświadczeniem analityków i specjalistów meteorologii i hydrologii. Jesteśmy Instytutem skupiającym wysokiej klasy specjalistów i dysponujemy niezbędną infrastrukturą do pracy nad nim. Pogoda i klimat to jeden z najważniejszych tematów we współczesnym świecie.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź