miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Paraliż komunikacyjny w Nowym Sączu. Jutro protest rolników [Mapka utrudnień]

7 2 783

We wtorek 20 lutego br. odbędzie się kolejna akcja protestacyjna rolników z Sądecczyzny i ościennych powiatów. W związku z tym należy spodziewać się utrudnień w ruchu na ulicach Starego Sącza i Nowego Sącza oraz na drogach dojazdowych do tych miejscowości.

Czytaj również: To niesamowite! Ponad 20 mln turystów odwiedziło Małopolskę w 2023 roku

W dniu 20 lutego br. zgodnie ze zgłoszeniem organizatora akcja protestacyjna rozpocznie się o godzinie 9:30 spotkaniem na parkingu przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu. O godzinie 10:00 zostanie odprawiona tam msza święta, natomiast po godzinie 11:00 zacznie tworzyć się kolumna protestacyjna. Pojazdy rolnicze będą się przemieszczać drogą krajową nr 87 w kierunku Nowego Sącza, a następnie przejadą ulicami: Węgierską, św. Kunegundy, Zygmuntowską, Bolesława Limanowskiego, Królowej Jadwigi, Rondem Solidarności, ul. Pułkownika Władysława Beliny-Prażmowskiego, ul. Nowochruślicką, Janusza Pieczkowskiego, Wincentego Witosa do Ronda Jana Pawła II, które następnie zostanie zablokowane na około 1-2 godziny.

Z informacji przekazanych przez organizatora protest może potrwać do godziny 16:00. Mając na uwadze, że będą to godziny szczytu należy liczyć się z wystąpieniem utrudnień w ruchu. Apelujemy zatem o cierpliwość, zachowanie ostrożności i ewentualne rozważenie wyboru alternatywnej trasy.

Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Nowego Sącza informuje, że we wtorek (20 lutego) na terenie miasta Nowego Sącza odbędzie się „Protest Rolników”.

W związku z powyższym na terenie Miasta będą następujące utrudnienia:

Od godz. 11:30 do godz. około 13.00 kolumna ciągników będzie się przemieszczać następującymi ulicami:
– ul. Węgierska,
– ul. Św. Kunegundy,
– ul. Zygmuntowska,
– ul. Królowej Jadwigi,
– Rondo Solidarności,
– ul. Pułkownika W. Beliny – Prażmowskiego,
– Droga krajowa 28 Nowochruślicka,
– ul. Janusza Pieczkowskiego,
– ul. Wincentego Witosa,
– Rondo Jana Pawła II.

Od godz. 13.00 do godz. około 15.00 będzie blokada Ronda Jana Pawła II (pod górą Zabełecką).
W tych godzinach nie będą przejezdne:
– ul. Tarnowska,
– ul. Wincentego Witosa,
– Obwodnica Północna.

Około godz. 15.00 przewidywany jest koniec „Protestu Rolników”
W załączeniu mapa sytuacyjna:
– kolor niebieski – trasa przejazdu,
– kolor czerwony – planowane utrudnienia w ruchu.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
7 Komentarze
 1. ZETOR pisze

  Dotacje pobrali na ttaktory i nawozy a spłacać nie ma komu. Typowy wieśniok podręcznikowy. Pis zawinił a na mieszkańcach zemsta. Gratuluje pomysłu.

 2. qwerty pisze

  Rozumiem, że protestują, ale zablokowanie ronda przy Tarnowskiej na 2 godziny to zwykłe chamstwo. Ludzie pracują, przemieszczają się, jest to trasa wylotowa na Kraków dla autobusów i busów, ktoś może musi gdzieś zdążyć, przesiąść się w Krakowie – chyba lepiej, żeby wyjechał jeszcze dzisiaj w nocy, bo jutro może utknąć w ogromnym korku. Obok na ul. Witosa straż pożarna – oby nie musiała wyjeżdżać na akcję, bo może nie mieć jak. Lepiej by było, gdyby te wszystkie traktory zablokowały ulice pod ministerstwem w Warszawie, a nie utrudniały życie niewinnym ludziom, którzy są po stronie rolników, ale chcą też normalnie się przemieszczać w i tak już zakorkowanym mieście…

 3. Anonim pisze

  Rolnicy protestuja zebys nie jadl chleba ze splesnialego ziarna z robakami, myszami i wielokrotnie przekrocaona iloscia pestycydow kyore wjezdza z ukrainy.
  Setki wagonow dziennie.
  Najpierw Stoczniowcy , potem Gornicy teraz jest wyrok smierci na Rolnikow.

 4. ZETOR pisze

  Jak im nie pasuje to juz dużo innych zawodów!! A blokady to na żoliborz chociaż on i tak autem nie jezdzi

 5. Anonim pisze

  LMAO. Kolejny uwierzył w propagandowe fejki z marca 2023.

 6. LucyFere pisze

  Kase dostaja, chca wiecej. Roszczeniowcy i tyle. Grupa uprzywilejowana pod kazdym wzgledem (ulgi, dotacje).
  Jezeli dostajac dotacje, dalej produkcja jest nieoplacalna -przestaw produkjce albo zmien branze? Tak to funcjonuje w innych branzach.

  Co do zalewania rynku polskiego produktami z Ukrainy. Rozumiem problem. Ale nigdy nie bede popierala tego typu protestu. Tego typu problemy zalatwia sie politycznie. Za te problemy mozecie podziekowac PiSowi i jego polityce ostatnich 8 lat.

  😈😈😈

 7. Rolnik pisze

  Komentarz został usunięty. Promocja treści nieprawdziwych, hejt, stalking.

Zostaw odpowiedź