miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Powstaną nowe akademiki WSB-NLU! Ruszają prace warte ponad 23 miliony złotych

0 1 477

Wyższa Szkoła Biznesu – National Luis University podpisała dzisiaj (1 lutego) umowę z wykonawcą nowej wizji sądeckiej uczelni. Zakłada ona budowę nowych akademików w Nowym Sączu. Inwestycja uzupełni ofertę WSB-NLU. Jest tam już wszystko: duża ilość studentów, wykwalifikowana kadra wykładowców, nowoczesne podejście do studenta. Teraz powstanie komfortowa baza noclegowa dla 180 osób. Dodatkowo projekt zakłada budowę 10 nowoczesnych sal dydaktycznych oraz ogromny taras na dachu, który będzie służył studentom do regeneracji między zajęciami. Budowa akademika WSB-NLU rozpoczyna się już dzisiaj. O godz. 14:00 fachowcy wchodzą w teren. Pierwszy segment zostanie oddany do użytku dla studentów w maju 2024 r. (15 miesięcy). Wykonawcą inwestycji jest Tadeusz Pióro, przedsiębiorca z Sądecczyzny. Całość pochłonie ponad 23,6 mln złotych.

Czytaj również: 5100 nowych studentów i słuchaczy studiów podyplomowych. WSB-NLU na liście najpopularniejszych polskich uczelni według Ministerstwa Edukacji i Nauki

Na WSB-NLU powstaje najnowocześniejszy akademik dla studentów. Otoczony zielenią, w pobliżu świetnie zagospodarowanej strefy rekreacyjnej, do tego z możliwością swobodnego przejścia do budynku głównego uczelni. – Nasza uczelnia od dłuższego czasu realizuje różne wizje. Projekt akademika jest dla mnie niezwykle ważny i mnie cieszy – mówi dr Dariusz Woźniak, prof. WSB-NLU, rektor Uczelni. 

– Pierwsze koncepcje budowy akademika powstały już podczas 30-lecia naszej uczelni. Kierunek prawo cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych studentów rozpoczynamy budowę akademika oraz rozbudowę bazy dydaktycznej. Całość inwestycji składa się z 3 etapów. W pierwszym etapie powstanie 4000 m2, całość zakłada 6000 m2 – mówi Przemysław Bochenek, kanclerz WSB-NLU. 

Akademik WSB-NLU to niezwykła inwestycja, która mieścić się będzie na 5 kondygnacjach. Studenci zyskają do dyspozycji pokoje jedno-, dwu- oraz trzyosobowe. Jeśli marzysz o mieszkaniu w pojedynkę – to masz taką możliwość. Wszystkie pokoje jednoosobowe są dostępne z tzw. Przedpokoju wspólnego dla dwóch pokoi. Masz do dyspozycji łazienkę współdzieloną z drugim pokojem. W przypadku pokojów dwu- i trzyosobowych, w każdym z pomieszczeń dostępna jest własna łazienka oraz przedpokój z aneksem kuchennym oraz jednokomorowym zlewem. Do dyspozycji studentów będzie ponad 180 miejsc noclegowych o hotelowym, wysokim standardzie. Wszystko w pełni nowoczesne i dobrej jakości.

Na każdej z pięciu kondygnacji zaprojektowano kuchnię otwartą dla wszystkich studentów. Jest ona wyposażona we wszystkie sprzęty, które pozwalają na przygotowanie posiłków. Dostępna jest także wspólna jadalnia. Dodatkowo na każdym piętrze znajduje się pralnia do dyspozycji mieszkańców oraz taras, który może pełnić rolę palarni.

Źródło i fot.: WSB-NLU | miastoNS.pl

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź