miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Turbinowe rozwiązanie zdaje egzamin. Nowe rondo na drodze krajowej DK75 robi wrażenie

0 4 738

Trwają prace związane z wykonywaniem robót na al. Piłsudskiego w ciągu drogi krajowej DK75 od wiaduktu kolejowego do ul. Nawojowskiej w Nowym Sączu. Przejezdność została zwiększona poprzez dopuszczenie do ruchu obu rond oraz odcinków jezdni pomiędzy rondami. Inwestycja związana z budową dwóch nowych rond pochłonęła ponad 12 milionów złotych.

Czytaj również: Poczuj smak prawdziwej, amerykańskiej kuchni! American Burger Point zaprasza

W sierpniu 2022 roku ruszyła przebudowa fragmentu al. Piłsudskiego w Nowym Sączu, w ciągu którego powstały dwa ronda. Pierwsze – mniejsze u zbiegu z ul. Nawojowską zostało dopuszczone do ruchu na początku grudnia. Drugie, duże turbinowe rondo, które łączy al. Piłsudskiego z ul. Kamienną i Prusa drogowcy oddali do użytku kilka dni temu.

 

Przypomnijmy, w ramach środków z rezerwy budżetowej subwencji ogólnej na 2022 r. miasto Nowy Sącz otrzymało 4 100 000 złotych na ten cel. Stanowiło to 50% kosztów realizacji zadania. Prace dotyczą odcinka o długości około 700 metrów. Zamawiający wyznaczył termin zakończenia prac na 15 grudnia 2022 r. Przebudowa dotyczy jezdni, chodników, ścieżki rowerowej i oświetlenia oraz budowy dwóch nowych rond.

 

Fot.: UMNS

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź