miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Uporządkowali sądecką nekropolie. Za nami ósme sprzątanie Starego Cmentarza w Nowym Sączu

0 751

W sobotę (13 kwietnia) w Nowym Sączu odbyła się ósma edycja sprzątanie Starego Cmentarza. Organizatorzy – Fundacja Wyznaczamy Nowe Kierunki, wspólnie z osobami zaangażowanymi poświęciły swój wolny czas i pomogły w porządkowaniu nagrobków. Tym razem zebrano 4 worki śmieci i kilka worków bioodpadów.

Czytaj również: Zrobili to! Sandecja Nowy Sącz pokonała 1:2 wicelidera KKS Kalisz

– Na sprzątaniu spotykamy się regularnie co pół roku od 4 lat. Na szczęście śmieci jest coraz mniej. Wciąż dominują puszki i butelki po alkoholu, ale mamy wrażenie, że dotarliśmy do wielu osób i z większym szacunkiem podchodzą one do tego miejsca. Były bowiem akcje, podczas których zbieraliśmy nawet kilkanaście worków śmieci – informują organizatorzy.
Organizatorzy kierują podziękowania do Parafii Św. Kazimierza i do księdza proboszcza Jana Siedlarza za wsparcie inicjatywy. Ogromne podziękowania i brawa także dla Schola Dzieci Bożych św.Kazimierz Nowy Sącz. za liczne uczestnictwo w sprzątaniu. Podziękowania także dla rodziców dzieci i opiekunki Anita Zontek.
 
Od początku akcję wspiera historyczka Agnieszka Filipek, z Fundacja EUROS – Wiatr ze Wschodu. Za każdym razem zabiera wolontariuszy w podróż w czasie i przybliża historię Starego Cmentarza oraz życiorysy osób, które tam spoczywają. Tym razem przypominała nietuzinkowego duchownego ks. Jana Machaczka, wieloletniego proboszcza bazyliki św. Małgorzaty.
 

Źródło i fot.: Wyznaczamy Nowe Kierunki

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź