miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Walczą o drogę od 10 lat! Kolejny krok w kierunku modernizacji ul. Zyndrama

0 1 337

Na ul. Zyndrama w Nowym Sączu wykonano kolejny krok związany z modernizacją tego ważnego dla mieszkańców osiedla Dąbrówka traktu komunikacyjnego. Przy współpracy z geodetą ustalono przebieg granic działek ewidencyjnych oraz wyznaczenia punktów granicznych/ wznowienie znaków granicznych i wyznaczono przebieg granic. – To bardzo ważny etap w naszej walce o modernizację tej ulicy. Obecnie procedowania jest decyzja ZRID, a po jego uprawomocnieniu rozpoczynamy walkę o pozyskanie dofinansowania dla realizacji robót – poinformował Zarząd Osiedla Dąbrówka.

Czytaj również: Mobilny punkt ZUS w Nowym Sączu dla przedsiębiorców

Ul. Zyndrama to jedna z głównych jezdni na osiedlu Dąbrówka w Nowym Sączu, która przez dziury wygląda dzisiaj jak szwajcarski ser. Z natury jest bardzo wąska, więc nie zmieszczą się tu dwa wymijające się duże auta. Kłopot istnieje nie tylko dla kierowców, ale i dla pieszych, bowiem brakuje chodnika.

Plany remontowe zaczęły się za kadencji byłego prezydenta Nowego Sącza, Ryszarda Nowaka. – Wówczas wpisano remont ul. Zyndrama do budżetu 2019 roku. Niestety zabrakło tylko jednego roku urzędowania Nowaka, żeby modernizacja została zrealizowana – mówi radny Nowego Sącza Michał Kądziołka. – Obecny prezydent Ludomir Handzel zapowiedział mi, że remont naszej ulicy zostanie wpisany do budżetu na rok 2023. Liczę, że tym razem modernizacja ruszy zgodnie z planem. Mamy już dość tego wieloletniego przedłużania. Tylko czekać aż dojdzie do tragedii na tej drodze – dodaje Kądziołka.

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź