miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

„Zdążyć przed grypą” – program szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Miasta Nowego Sącza od 60 roku życia

0 540

Urząd Miasta Nowego Sącza zaprasza mieszkańców Nowego Sącza do skorzystania z bezpłatnych szczepień przeciw grypie. Szczepienia będą wykonywane w Ratuszu. Z bezpłatnych szczepień finansowanych przez Miasto Nowy Sącz w pierwszeństwie mogą skorzystać mieszkańcy Nowego Sącza w wieku od60 do 64 roku życia.

Czytaj również: Święci Małopolski – wyjątkowy koncert w Nowym Sączu

Seniorzy w wieku 65 + będą mogli skorzystać ze szczepień przeciw grypie w Ratuszu od dnia 15.10.2023 r., tylko w przypadku wolnych miejsc, ponieważ obecnie osoby w wieku od65 lat i więcej mają zagwarantowane bezpłatne szczepienie przeciw grypie ze środków NFZ w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej lub aptekach w Nowym Sączu.

Szczepienia w Ratuszu: Zapisy telefoniczne od dnia 15.09. 2023 r. wyłącznie pod numerami telefonu:,573 860 153, 798- 002-465,(18) 333-50-14od poniedziałku do czwartku w godz. 10.00 do 18.00 , w piątek zapisy w godzinach od 10.00 do 14.00.

Zapisy prowadzone będą do wyczerpania miejsc – decyduje kolejność zgłoszenia. Szczepienia odbywać się będą w piątki, soboty i niedziele popołudniu w indywidualnie wyznaczonych godzinach.

W dniu szczepienia uczestnik programu zobowiązany będzie do okazania dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Jeśli w dokumencie tożsamości nie ma wskazanego miejsca zamieszkania, pacjent zobowiązany jest do okazania innego dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania np. Karty Nowosądeczanina lub pierwszej strony formularza PIT złożonego za ubiegły rok (w przypadku składania deklaracji PIT drogą elektroniczną prosimy także o okazanie potwierdzenia złożenia deklaracji, tzw. UPO) lub inny dokument, zawierający miejsce zamieszkania w celu weryfikacji uprawnienia do bezpłatnych szczepień przeciw grypie.

Na szczepienie zgłasza się osoba bez objawów infekcji, choroby zakaźnej.

Przed szczepieniem dokonana będzie kwalifikacja lekarska do szczepienia.

Nazwa szczepionki w programie finansowanym przez Miasto Nowy Sącz: Vaxigrip Tetra, zarejestrowana na obecny sezon epidemiczny 2023/2024.

W razie pytań prosimy o kontakt z Wydziałem Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Urzędu Miasta Nowego Sącza od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00 pod numerem telefonu:18 44 86 790.

Źródło i fot.: UMNS

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź