miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Święci Małopolski – wyjątkowy koncert w Nowym Sączu

0 1 384

Fundacja Akuratna zaprasza wszystkich do udziału w wyjątkowym widowisku muzycznym „Dekalog Narodu Polskiego – 10. świętych i błogosławionych z Małopolski”, który odbędzie się już 21 września (czwartek) o godz. 19:00 w Sanktuarium św. Rity – Kościele Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu, w którym wystąpią: Agnieszka Cudzich, Krzysztof Iwaneczko i Arkadio. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął poseł Patryk Wicher.

Czytaj również: Już wkrótce 17 edycja Małopolskiej Nocy Naukowców w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu!

Widowisko zostało oparte na przekazie płynącym z życia dziesięciu błogosławionych i świętych związanych z Małopolską. Każda z postaci jest inspiracją do rozważenia istotnych punktów, które są spoiwem narodowym i mają ponadczasowy charakter. Koncert będzie mieć charakter widowiska, w którym ukazane zostaną treści błogosławionych i świętych z Małopolski w nowoczesny sposób, z wykorzystaniem scenografii multimedialnej – synergii światła, obrazu i dźwięku. Całość zadania ma wymiar zarówno artystyczny jak i edukacyjny.

Reżyserem koncertu jest Leszek Zduń, a kierownikami muzycznymi wydarzenia są Marcin Pospieszalski i Piotr Cudzich. Widowisko poprowadzą Joanna Kwiatkowska – Zduń i Michał Chorosiński.

Podczas koncertu wolontariusze Fundacji Akuratna będą kwestować na cel leczenia i rehabilitacji swoich podopiecznych: Karolinki Palacz i Franka Mruga. 100% zebranych środków trafi do podopiecznych.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawuje: Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego.

Wydarzenie „Dekalog Narodu Polskiego – 10. Świętych i Błogosławionych z Małopolski” dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa i Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego – Edycja 2023 Wolność po Polsku.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź