miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Od jutra (1 grudnia) całe miasto bez oświetlenia nocnego

1 1 523

Po sąsiedzku: Urząd Miasta Limanowa poinformował, że w związku z kryzysem energetycznym i koniecznością ograniczenia zużycia energii, od dnia 1 grudnia br. na terenie miasta nastąpi wyłączenie oświetlenia ulicznego w godz. od 23:30 do 4:30.  – W związku ze znaczącym wzrostem bieżących kosztów utrzymania, miasto zmuszone jest do ograniczenia czasu działania oświetlenia ulicznego. Ograniczenia te najbardziej dotkną zapewne osoby przemieszczające się w godzinach nocnych, zwłaszcza pracujące w nietypowych godzinach – czytamy w komunikacie urzędników. – Mamy nadzieję, że wprowadzone ograniczenia nie wpłyną jednak znacząco na komfort życia mieszkańców. Za niedogodności z tym związaneprzepraszamy.

Czytaj również: Kolejny „świeży narybek” w służbie społeczeństwu. 53 policjantów złożyło ślubowanie

Przypomnijmy, że przez rok, od czerwca 2020 do lata 2021 roku, na terenie Limanowej wprowadzono wyłączenia oświetlenia w porze nocnej. Latarnie wyłączano o północy – w okresie letnim oświetlenie do świtu nie było już uruchamiane, natomiast jesienią i zimą było włączane ponownie około 4:30 i od tej pory latarnie świeciły do momentu, gdy na zewnątrz zrobiło się jasno. Była to jedna z najbardziej kontrowersyjnych decyzji władz miasta w bieżącej kadencji samorządu. Samorząd Limanowej ograniczył czas oświetlania, dróg szukając oszczędności. Część mieszkańców negatywnie oceniło zmiany, wskazując, że poziom bezpieczeństwa jest przez to niższy. W podobnym tonie wypowiadali się niektórzy radni.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. keisyr pisze

    haha !! i co biedaki cebulaki buraki KLI !!! A w Sączu iluminacje świąteczne , wszystkie latarnie zapalone , czynne lodowiska, atrakcje , sylwester z jedynką już zarezerowany na płycie rynku !!! A wy co. Przyjeżdzacie do bastionu PiSu podziwiać potęge rządów i w akcie zemsty niszczycie miejskie autobusy , powodujecie wypadki a w większosci rond jeździcie pod prąd !!!! Tylko rządy Prawa i Sprawiedliwości to namacalnie lepsze warunki bytu ze św. Jarosławem Kaczyńskim i Jego apostołami Iwoną i Arkadiuszem Mularczykiem !!!

Zostaw odpowiedź