miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Powiat Olsztyński chce z nami współpracować

0 298

Starosta Powiatu Olsztyńskiego Andrzej Abako wręczył staroście nowosądeckiemu Markowi Kwiatkowskiemu list intencyjny w sprawie nawiązania współpracy i podpisania umowy partnerskiej między samorządami.

Czytaj również: Ponad 140 interwencji ratowników w dwa tygodnie ferii. Uwaga wskazana także na drogach w ferie w Małopolsce

– Nasza propozycja współpracy dotyczy między innymi oświaty i edukacji, transportu, ochrony środowiska, kultury i dziedzictwa kulturowego oraz zagadnień dotyczących pomocy społecznej – mówił starosta olsztyński Andrzej Abako. – Oczywiście nie można zapomnieć o współpracy w zakresie turystyki i sportu oraz rozwoju ekonomicznego. Wierzymy, że nasza współpraca przyczyni się do wzrostu potencjału obu powiatów.

– Jesteśmy otwarci na współpracę w celu rozwoju naszego Powiatu – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Mamy partnerów w Polsce i za granicą – od wielu lat działamy wspólnie, głównie w zakresie edukacji, kultury i sportu. Organizujemy też spotkania dla przedsiębiorców, którzy mogą wymienić doświadczenia i wspólnie realizować projekty.

Decyzję o podpisaniu ewentualnej umowy partnerskiej podejmie Rada Powiatu Nowosądeckiego.

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki marek Kwiatkowski, starosta olsztyński Andrzej Abako, przewodniczący RPN Roman Potoniec, sekretarz Powiatu Justyna Tokarczyk, sekretarz gminy Dywity Waldemar Szydlik.

Fot. Maria Olszowska

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź