miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Prognoza pogody na 7. tydzień roku (12-18.02.2024)

0 649

Początek tygodnia zapowiada się pochmurny i wilgotny, jednak dość ciepły, jak na tą porę roku. Przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieści się chłodny front atmosferyczny z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Za frontem zacznie napływać coraz chłodniejsze i wilgotne powietrze znad Atlantyku, które pozostanie z nami do końca tygodnia.

Czytaj również: Ostatki ze Stowarzyszeniem „Czepiec”. Było hucznie, kolorowo, wesoło i… urodzinowo [Zdjęcia]

W poniedziałek niemal w całym kraju zachmurzenie duże z opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 6°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, na północnym wschodzie z kierunków południowych, na pozostałym obszarze kraju zachodni.

We wtorek w dalszym ciągu podobny typ pogody. Zachmurzenie duże, w centrum i na południu większe przejaśnienia. Miejscami opady deszczu, na północnym zachodzie dodatkowo również opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, na północy porywy do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W środę pochmurno z opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C na północy do 8°C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu okresami porywisty, południowy.

W czwartek, piątek sobotę i niedzielę bez większych zmian jeżeli chodzi o zjawiska. Zachmurzenie duże i opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C na północnym wschodzie do 10°C na pozostałym obszarze kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, w piątek porywisty, z kierunków południowych.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź