miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Prognoza synoptyczna na 36 tydzień roku [4-10 września]

0 278

Przez cały nadchodzący tydzień spodziewamy się w Polsce spokojnej, praktycznie bezdeszczowej pogody. Będzie coraz cieplej, a w weekend nawet upalnie. W nocy i rano miejscami będą występować mgły, zwłaszcza w pierwszej połowie tygodnia. Sytuację taką do środy zapewni nam wyż Olenka z centrum nad Polską, a później kolejny wyż, który rozbuduje się nad południową Skandynawią i będzie przemieszczać się przez kraje nadbałtyckie nad Ukrainę. Napływające początkowo z północnego zachodu powietrze polarne morskie, będzie stopniowo transformować się  w suchszą i cieplejszą masę powietrza. 

Czytaj również: AGRO Nawojowa: wieńce dożynkowe, występy zespołów, regionalne przysmaki, a na zakończenie – radość!

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Tylko na południowym wschodzie możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od około 20°C nad morzem i miejscami na południu kraju do 25°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny, na północy kraju przeważnie zachodni. Tylko wysoko w górach wiatr dość silny, porywisty.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano na Pomorzu i w obniżeniach podgórskich mgły, szybko zanikające. Temperatura maksymalna od około 22°C na krańcach północnych i miejscami na południu do 26°C na zachodzie kraju. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, przeważnie z kierunków południowych, tylko na północy kraju zachodni, a na południu wschodni.

W środę i czwartek zachmurzenie małe, na wschodzie kraju także umiarkowane. Rano lokalnie mgły. Temperatura maksymalna od 22°C do 25°C na krańcach północnych i na południu, na pozostałym obszarze od 25°C do 28°C.  Wiatr w środę słaby zmienny; w czwartek wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Od piątku do niedzieli nadal pogodnie. Temperatura maksymalna od około 25°C na północnym wschodzie do około 30°C na zachodzie i południowym zachodzie Polski; nad morzem od 22°C do 25°C. Wiatr w piątek słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, później słaby, zmienny.

IMGW-PIB. Instytut pełni kluczową rolę w osłonie meteorologicznej kraju od 1919 roku. Od Tatr po Bałtyk, od Karpat po Zalew Szczeciński analizujemy, dostarczamy prognozy i wydajemy ostrzeżenie. Nasze systemy informacyjne i rozwiązania działają 24/7 przez cały rok, wsparte wiedzą i doświadczeniem analityków i specjalistów meteorologii i hydrologii. Jesteśmy Instytutem skupiającym wysokiej klasy specjalistów i dysponujemy niezbędną infrastrukturą do pracy nad nim. Pogoda i klimat to jeden z najważniejszych tematów we współczesnym świecie.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź