miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Synoptyczna prognoza pogody na weekend 12-14.04.2024 r.

0 551

W weekend pogoda ze zmiennym zachmurzeniem oraz lokalnymi opadami deszczu, a w niedzielę także z burzami; w burzach porywy wiatru do 70 km/h. Coraz cieplej, w niedzielę temperatura wzrośnie do 24°C na południu kraju.

Czytaj również: To niesamowite! Udało się zebrać 10 mln złotych na Wikusię Wróbel

PIĄTEK (12.04)

Sytuacja baryczna
Polska będzie pod wpływem rozległego wyżu obejmującego przeważającą część Europy.
Na zachodzie kraju zaznaczy się pofalowany front atmosferyczny. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie w nocy bez istotnych zmian, w dzień powoli zacznie spadać.

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego
Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 16°C do 20°C, w rejonach podgórskich od 15°C do 17°C, wysoko w Beskidach od 9°C do 12°C, na szczytach Tatr około 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni.

Kraków: 19°C
Nowy Sącz: 18°C
Kielce: 16°C
Rzeszów: 19°C
Zakopane: 15°C

SOBOTA (13.04)

Sytuacja baryczna
Polska północna pozostanie w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Morza Norweskiego. Pozostała część kraju będzie w zasięgu wyżu z centrum nad Alpami. Pozostaniemy w polarnej morskiej masie powietrza, na zachodzie cieplejszej, na wschodzie chłodniejszej. Ciśnienie nadal powoli będzie spadać.

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego
Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północy i wschodzie regionu możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 17°C do 21°C, w rejonach podgórskich od 15°C do 19°C, wysoko w Beskidach od 8°C do 11°C, na szczytach Tatr około 6°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni.

Kraków: 21°C    
Nowy Sącz: 20°C
Kielce: 19°C    
Rzeszów: 20°C   
Zakopane: 16°C

NIEDZIELA (14.04)

Sytuacja baryczna
Przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieszczać się będzie zatoka z układem frontów atmosferycznych, związana z niżem znad południowej Szwecji. Na wschodzie kraju pozostanie ciepłe powietrze polarne morskie, a na zachód zacznie napływać z północnego zachodu chłodniejsza masa polarna morska. Ciśnienie będzie spadać.

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego
Zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Temperatura minimalna od 10°C do 13°C, w rejonach podgórskich od 7°C do 10°C. Temperatura maksymalna od 21°C do 24°C, w rejonach podgórskich od 19°C do 21°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni i zachodni, skręcający na północno-zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru chwilami do 75 km/h.

Kraków: 23°C    
Nowy Sącz: 23°C
Kielce: 22°C    
Rzeszów: 24°C   
Zakopane: 20°C

 

IMGW-PIB. Instytut pełni kluczową rolę w osłonie meteorologicznej kraju od 1919 roku. Od Tatr po Bałtyk, od Karpat po Zalew Szczeciński analizujemy, dostarczamy prognozy i wydajemy ostrzeżenie. Nasze systemy informacyjne i rozwiązania działają 24/7 przez cały rok, wsparte wiedzą i doświadczeniem analityków i specjalistów meteorologii i hydrologii. Jesteśmy Instytutem skupiającym wysokiej klasy specjalistów i dysponujemy niezbędną infrastrukturą do pracy nad nim. Pogoda i klimat to jeden z najważniejszych tematów we współczesnym świecie.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź