miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Synoptyczna prognoza pogody na weekend [15-17 września]

0 662

Koniec tygodnia ciepły i słoneczny, tylko lokalnie w niedzielę na krańcach południowych i wschodnich możliwe słabe przelotne opady deszczu. Noc z piątku na sobotę chłodna – w wielu miejscach poniżej 10°C.

PIĄTEK (15.09)

Sytuacja baryczna
Polska jest pod wpływem wyżu, którego centrum przemieszcza się znad północnej Polski nad Litwę. Napływa chłodne i suche powietrze polarne. Ciśnienie nie ulega większym zmianom.

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego
Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 19°C do 22°C, w rejonach podgórskich od 17°C do 19°C, a na szczytach Tatr około 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.

Kraków: 21°C    
Nowy Sącz: 21°C    
Kielce: 21°C    
Rzeszów: 21°C   
Zakopane: 17°C

SOBOTA (16.09)

Sytuacja baryczna
Polska będzie pod wpływem wyżu, którego centrum rozbuduje się nad Europą Wschodnią. Napływać będzie przetransformowane powietrze polarne morskie, suche na północy i wschodzie, nieco wilgotniejsze na południu i zachodzie kraju. Ciśnienie zacznie spadać.

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego
Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 21°C do 24°C, w rejonach podgórskich od 18°C do 22°C, wysoko w Beskidach od 14°C do 16°C, na szczytach Tatr około 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

Kraków: 24°C    
Nowy Sącz: 25°C    
Kielce: 22°C    
Rzeszów: 23°C   
Zakopane: 19°C

NIEDZIELA (17.09)

Sytuacja baryczna
Polska będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia, tylko na północy zaznaczy się płytka zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym.

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego
Zachmurzenie małe, w ciągu dnia miejscami wzrastające do umiarkowanego, a w Tatrach do dużego i tam możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 24°C do 27°C, w rejonach podgórskich od 22°C do 24°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, miejscami zmienny.

Kraków: 26°C    
Nowy Sącz: 26°C    
Kielce: 26°C    
Rzeszów: 27°C   
Zakopane: 22°C

Źródło i fot.: IMiGW

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź