miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Uwaga! Idzie powiew zimy, jaka pogoda w weekend? [17-19 listopada]

1 1 230

W najbliższych dniach pogodę w Polsce będą kształtować niże oraz związane z nimi układy frontów atmosferycznych. Napłynie do nas chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie. Chłodno będzie zwłaszcza na północnym wschodzie, gdzie temperatura nocami spadnie do około –2°C, –4°C, a w ciągu dnia wzrośnie niewiele powyżej zera. W tej części Polski ujemna temperatura może utrzymać się lokalnie również w sobotę. Na zachodzie i południu kraju wartości na termometrach będą na lekkim plusie.

Czytaj również: „Razem pOSPrzątamy nasze szafy”. Akcja zbiórki OSP Olszana na specjalistyczny sprzęt

Piątek oraz zbliżający się weekend zapowiadają się pochmurnie, z dużą ilością opadów.
Będą to zarówno opady deszczu, jak i deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu, które wystąpią przede wszystkim w piątek i w nocy z piątku na sobotę. Najwięcej opadów możemy się spodziewać na południu i południowym wschodzie kraju – okresami o umiarkowanym natężeniu, co powodować może ograniczenie widzialności. Wysoko w Tatrach przybędzie ponad pół metra świeżego puchu.

W związku ze spadkiem temperatury i występowaniem mieszanych opadów, warunki na drogach będą trudne. Ślisko! – zwłaszcza w Polsce północnej.

IMGW-PIB. Instytut pełni kluczową rolę w osłonie meteorologicznej kraju od 1919 roku. Od Tatr po Bałtyk, od Karpat po Zalew Szczeciński analizujemy, dostarczamy prognozy i wydajemy ostrzeżenie. Nasze systemy informacyjne i rozwiązania działają 24/7 przez cały rok, wsparte wiedzą i doświadczeniem analityków i specjalistów meteorologii i hydrologii. Jesteśmy Instytutem skupiającym wysokiej klasy specjalistów i dysponujemy niezbędną infrastrukturą do pracy nad nim. Pogoda i klimat to jeden z najważniejszych tematów we współczesnym świecie.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. ARMAGAGEDON !!!!!!! pisze

    O boze co to będzie snieg 17listopada ANOMALIA koniec świata wincy artykułów bo ludzie oszaleją bez infoo !!!!!

Zostaw odpowiedź