miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

W święta ciepło, nawet 20°C! Prognoza synoptyczna na 13. tydzień roku [25-31.03.2024 r.]

0 1 535

Początek tygodnia pochmurny z opadami deszczu, w górach śniegu oraz chłodny, nocami przymrozki. Od wtorku opady zaczną zanikać i stopniowo zacznie napływać do Polski coraz cieplejsze powietrze. Po raz kolejny przelotne opady deszczu pojawią się w czwartek i piątek. Koniec tygodnia słoneczny i bardzo ciepły z temperaturą przekraczającą 20°C.

Czytaj również: Alina Rzepka – kandydatka do Rady Powiatu nowosądeckiego [Prezentacja]

Poniedziałek: pochmurno z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Miejscami niewykluczone burze, głównie na południu i wschodzie kraju. Temperatura od 5°C do 10°C. W nocy z poniedziałku na wtorek w całym kraju przymrozki do -3°C, w rejonach podgórskich Karpat do -5°C. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W czasie burz i w górach porywy wiatru do 60 km/h.

Wtorek: pochmurno z opadami deszczu na północnym wschodzie; na pozostałym obszarze kraju już słonecznie i bez opadów. Temperatura od 7°C do 11°C. Noc z wtorku na środę bez przymrozków. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie i południu kraju porywisty, południowy i południowo-wschodni. W Karpatach porywy wiatru do 60 km/h, w Sudetach do 100 km/h.

Środa: słonecznie i coraz cieplej. Temperatura wyniesie od 10°C do 18°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w całym kraju porywisty, południowy i południowo-wschodni. W rejonach podgórskich i nad morzem porywy wiatru do 60 km/h.

Czwartek i piątek: przejściowy wzrost zachmurzenia do dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. W piątek postępujące od południa kraju rozpogodzenia i zanik opadów. Temperatura od 9°C do 20°C. Na Wybrzeżu i Pomorzu okresami porywy wiatru do 60 km/h.

Sobota i niedziela: słonecznie i bardzo ciepło. Temperatura w nocy od 5°C do 12°C, a w dzień od 11°C do 24°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy i południu porywisty, z kierunków południowych, tylko nad morzem i na Pomorzu wschodni.

IMGW-PIB. Instytut pełni kluczową rolę w osłonie meteorologicznej kraju od 1919 roku. Od Tatr po Bałtyk, od Karpat po Zalew Szczeciński analizujemy, dostarczamy prognozy i wydajemy ostrzeżenie. Nasze systemy informacyjne i rozwiązania działają 24/7 przez cały rok, wsparte wiedzą i doświadczeniem analityków i specjalistów meteorologii i hydrologii. Jesteśmy Instytutem skupiającym wysokiej klasy specjalistów i dysponujemy niezbędną infrastrukturą do pracy nad nim. Pogoda i klimat to jeden z najważniejszych tematów we współczesnym świecie.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź