Dariusz Popiela po raz 11. Mistrzem Polski. Obronił tytuł po raz trzeci z rzędu!

0 2 741
Sądeczanin Dariusz Popiela po raz 11 zdobył tytuł Mistrza Polski. Tytuł obronił trzeci raz z rzędu. – Co to był za dzień! Drugie złoto wywalczyliśmy w zespole z Jaśkiem Piprkiem i Michałem Ciągło zdobyliśmy także złoto. Gratulacje dla medalistów i wszystkich walczących. Zasuwam dalej – poinformował sportowiec w mediach społecznościowych. Warto dodać, że podczas zawodów w Krakowie na torze kajakowym na Kolnej złota zdobyli również Klaudia Zwolińska i Szymon Nowobilski. Wszyscy są wychowankami KS START Nowy Sącz.

Czytaj również: Popis Klaudii Zwolińskiej w drugim dniu MP w slalomie kajakowym w Krakowie!

Podcza 75. mistrzostw Polski w kajakarstwie kolekcję złotych medali MP w swojej koronnej konkurencji powiększył Dariusz Popiela (Start Nowy Sącz). Będący w tym sezonie w świetnej formie 37-latek był czwarty w piątkowych kwalifikacjach K-1, zaś w sobotniej części zmagań nie popełniał błędów i nie miał sobie równych. Dla Popieli to jedenasty indywidualny tytuł mistrza Polski. Wicemistrzem kraju w K-1 został Mateusz Polaczyk (Zawisza Bydgoszcz), a po brąz nieoczekiwanie sięgnął Mikołaj Mastalski (Pieniny Szczawnica), czwarty w kayak crossie na MMŚ Kraków 2023. O sporym pechu może mówić Michał Pasiut (AZS AWF Kraków), który pominął jedną z bramek, co kosztowało go miejsce na podium.

3. KKK Kraków

Czytaj również: Zasłużony odpoczynek sądeckiego MISTRZA. Dariusz Popiela w Czarnej Chacie Luxury Resort

Dariusz Popiela człowiek, którego nikomu w Nowym Sączu przedstawiać nie trzeba – światowej klasy zawodnik, nieprzerwanie od 20 lat reprezentuje barwy Polski na wszystkich ważnych międzynarodowych imprezach sportowych; Pucharach Świata, Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata, Igrzyskach Olimpijskich.

Niekwestionowany mistrz, jako jedyny w historii polskich kajaków slalomowych jest 10-cio krotnym indywidualnym złotym medalistą Mistrzostw Polski. Na Igrzyskach w Pekinie wywalczył 8 miejsce i będzie też walczył o przepustkę do najbliższych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024, gdzie jego celem będzie nie tylko udział, ale walka o medale tej najważniejszej dla każdego sportowca imprezy sportowej.

Sukcesy Darka Popieli nie były by możliwe bez pomocy sponsorów. Darek od lat współpracuje z firmami, które wspierają jego dążenia bycia najlepszym. Podczas wydarzeń młody sportowiec zawsze podkreśla ich role i znaczenie. Aktualnie Popiela współpracuje z firmami: SolGroErbetMuszynianka