miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Diety – co jeść dla zdrowia jamy ustnej?

0 318

Odpowiednio dobrane składniki mogą zapewnić Ci mocne zęby oraz zdrowe dziąsła. Chodzi tutaj przede wszystkim o posiłki bogate w:

 • wapń,
 • fosfor,
 • witaminy A, D, C i E.

Chodzi zatem o składniki potraw, takie jak nabiał, ryby, owoce, warzywa, a także orzechy i nasiona. Dostarczają one bowiem wyżej wymienionych wartości odżywczych w odpowiednich ilościach. Szczególnie warto zwrócić uwagę na witaminę A, która chroni przed bakteriami i wzmacnia tkanki przyzębia, oraz witaminę D, która jest odpowiedzialna za twardość zębów. Nie bez znaczenia jest również unikanie produktów bogatych w cukry proste, które mogą przyczyniać się do powstawania próchnicy.

Na który catering dietetyczny się zdecydować?

Catering pudełkowy staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem dla wielu osób, które chcą zdrowo się odżywiać, ale nie mają czasu na codzienne gotowanie. Wybierając odpowiedni catering dietetyczny, warto zwrócić uwagę na jego składniki oraz zastanowić się, czy oferuje on zbilansowane posiłki, które będą wspierać zdrowie jamy ustnej. Zdecydowanie godnym polecenia usługodawcą jest Be Diet Catering – dieta z dowozem w Krakowie. Dlaczego tak uważamy?

Przede wszystkim jest to catering, nad którego jakością czuwa sama Ewa Chodakowska, czyli najbardziej ceniona w Polsce trenerka fitness. Za jakość przyrządzanych potraw oraz samo ich opracowanie odpowiada sztab doświadczonych specjalistów, takich jak dietetycy kliniczni oraz kucharze. Potrawy, z których składa się opisywana dieta pudełkowa są bogate w wymienione w tym artykule składniki. Opcje, jakie możesz wybrać w Be Diet Catering są natomiast następujące:

 • Optimal,
 • Vege,
 • Vege + Fish,
 • Rodzinny Box,
 • Mom2Be,
 • Low IG, no lactose, less gluten
 • Keto,
 • Hashimoto.

Każda z nich różni się oczywiście składem, jednak wszystkie mogą doskonale wpływać na stan zdrowia Twojej jamy ustnej. Dobór odpowiedniego wariantu diety pudełkowej powinien zależeć przede wszystkim od Twoich preferencji smakowych, przekonań dotyczących na przykład spożywania mięsa oraz Twojego stanu zdrowia.

Podsumowanie

Dieta ma bezpośredni wpływ na zdrowie jamy ustnej. Aby zachować mocne zęby i zdrowe dziąsła, warto spożywać produkty bogate w wapń, fosfor oraz witaminy A, D, C i E. Owoce, warzywa, nabiał, ryby oraz orzechy i nasiona dostarczają niezbędnych składników odżywczych, które wspierają zdrowie zębów i dziąseł. Jednocześnie warto unikać produktów bogatych w cukry proste. Diety pudełkowe są doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą jeść zdrowo, ale nie mają czasu na gotowanie. Wybierając odpowiednią firmę cateringową, warto zwrócić uwagę na skład oferowanych posiłków. Be Diet Catering to rekomendowany dostawca posiłków w Krakowie, którego menu zostało skomponowane z myślą o zdrowiu jamy ustnej. Klienci mogą wybierać spośród różnych wariantów diet, dostosowując je do swoich potrzeb i preferencji smakowych.

– Artykuł sponsorowany

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź