miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Jak zabezpieczyć telefon przed wędrówką w górach?

0 335

Niezależnie od tego czy dopiero wdrażasz się w górskie przeprawy, czy masz ich już za sobą bardzo wiele, warto zabrać ze sobą telefon komórkowy. Sprzęt bywa przydatny w trakcie długich pieszych wędrówek, a w niektórych sytuacjach może nawet uratować życie. Jeżeli zastanawiasz się, jak właściwie zabezpieczyć urządzenie przed intensywną wyprawą, zebraliśmy dla Ciebie komplet przydatnych wskazówek.

Podstawy

Ważne jest to, żeby nie przechowywać telefonu w miejscu, w którym znajdują się inne przedmioty. Unikaj chowania go do tylnej kieszeni spodni i plecaku, o ile nie jest odpowiednio zabezpieczony. Pamiętaj, żeby mieć przy sobie przynajmniej jedną ładowarkę oraz naładowany powerbank. Warto zwrócić również uwagę na to, żeby system telefonu był aktualny, a w pamięci znajdowało się wolne miejsce, np. na zdjęcia ze zdobywanych przez Ciebie pienińskich szczytów, do których dotrzesz w krótkim czasie. Jeżeli zaś poszukujesz modelu najlepszego do fotografowania krajobrazów, znajdziesz go w serwisie komorkomat.pl.

Pamiętaj o niezbędnych akcesoriach

Mimo że wiele smartfonów jest wyposażonych w szkło hartowane na wyświetlaczu, i tak warto zainwestować w dodatkową ochronę. Ekran najlepiej zabezpieczyć szkłem i choć istnieje także możliwość założenia folii, to jednak jest metoda mniej skuteczna. Drugi istotny element zabezpieczający to pokrowiec. Można go kupić w różnych wariantach i niezależnie od tego, czy wybierzesz etui z tworzywa sztucznego na telefony VIVO, Apple, Samsunga bądź innej marki, czy pokryty skórą „case” z klapką, będzie to ważne zabezpieczenie urządzenia podczas górskiej wędrówki.

Czy warto kupić tzw. obudowę pancerną?

Wiele marek ma w swoich ofertach obudowy, które reklamowane są jako niezniszczalne. Nie warto jednak wierzyć we wszystkie zapewnienia producentów. Jeżeli zdecydujesz się na zakup takiego zabezpieczenia, zwróć uwagę na cenę i wybierz produkt droższy od renomowanej firmy. W ten sposób zwiększysz prawdopodobieństwo skutecznej ochrony urządzenia nawet w najtrudniejszych warunkach.

Uważaj na pogodę

Niestety nawet najwyższej klasy zabezpieczenia nie uchronią telefonu przed zimnem, deszczem i wysokimi temperaturami. Przygotuj się więc na wszelkie okoliczności pogodowe i zaopatrz w nieprzemakalne, szczelne i odporne na wilgoć etui.

Warto mieć telefon zastępczy

Jeśli korzystasz z urządzenia z górnej półki kosztującego niemałe pieniądze, zastanów się nad zakupem modelu zastępczego na czas wędrówki w górach. Szkoda, żeby smartfon np. za kilka tysięcy złotych ucierpiał w trakcie trudnych przepraw.

Telefon w górach to konieczność

Zabranie telefonu na górską wycieczkę niesie ze sobą mnóstwo korzyści – m.in. dlatego, że jest wyposażony w przydatną w czasie dalekich wypraw nawigację. Może się okazać, że niezbędne będzie wykonanie połączenia alarmowego, w związku z czym dobrze jest mieć możliwość kontaktu z odpowiednimi służbami w każdej chwili. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość sprawdzenia informacji w przestrzeni internetowej. Dzięki wbudowanemu w smartfon aparatowi możesz fotografować piękne widoki i nagrać uwieczniające wspomnienia filmy. Warto wspomnieć także o aplikacjach, dzięki których poznasz dokładne statystyki dotyczące podróży, uwzględniające elementy takie jak chociażby liczba przebytych kilometrów czy suma podejść. Pamiętaj, żeby przed wyjazdem dobrze się przygotować i zapoznać z informacjami na temat planowanych tras, np. korzystając z internetu domowego, którego najlepszą ofertę w Nowym Sączu znajdziesz w serwisie https://komorkomat.pl/internet-stacjonarny/

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź