miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejna porażka Sandecji Nowy Sącz. Przegrywamy 3:0 w Rzeszowie

2 720

W 28. kolejce Fortuna 1 Ligi w pojedynku Sandecji Nowy Sącz z zespołem ze Stalą trzy punkty powędrowały na konto drużyny z Rzeszowa po zwycięstwie 3:0. Bramki zdobyli: Bartłomiej Poczobut 8′ (K), Krystian Palacz 22′ (GS) oraz Wiktor Kłos 30′.  Zespół z #K47 po 28. kolejkach nadal zajmuje przedostatnie 17. miejsce w tabeli, z dorobkiem 23 punktów (4 zwycięstwa, 11 remisów, 13 porażek). Kolejny mecz 30 kwietnia z arcytrudnym rywalem Ruchem Chorzów (drużyna zajmuje 2. miejsce w tabeli).

Czytaj również: Strefa Kibica w ramach III Igrzysk Europejskich powstanie w Podegrodziu

Trzy bramki w pierwszej połowie przesądziły o losach spotkania w meczu 28. kolejki Fortuna 1 Ligi, w którym nasz zespół mierzył się na wyjeździe ze Stalą Rzeszów.

Poniedziałkowe starcie rozpoczęło się fatalnie dla naszego zespołu, już w 5. minucie po faulu Krystiana Palacza w polu karnym i analizie VAR arbiter zdecydował się wskazać „na wapno”. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Bartłomiej Poczobut, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. Kilka minut później z dystansu uderzał Denis Potoma, jednak zbyt lekko, aby sprawić kłopoty bramkarzowi rywala. W 22. minucie z ostrego kąta uderzył skutecznie Franciszek Polowiec, futbolówka odbiła się jeszcze od Krystiana Palacza, co zmyliło golkipera „Biało-Czarnych”, tym samym Stal podwyższyła na 2:0.

Kwadrans przed końcem pierwszej połowy z podobnego miejsca, jak w przypadku drugiej bramki uderzał Wiktor Kłos, także skutecznie, strzelając bramkę numer trzy dla gospodarzy. Jeszcze przed przerwą dośrodkowanie z lewej strony na uderzenie głową zamienił Jakub Wróbel, przenosząc piłkę nad poprzeczką.

Po zmianie stron w 50. minucie do siatki rywala trafił Tomasz Nawotka, ale znajdował się na pozycji spalonej przez co gol nie został uznany. Po stronie podopiecznych Tomasza Kafarskiego swoje szanse mieil Jakub Wróbel, Krzysztof Toporkiewicz czy wspomniany wcześniej Tomasz Nawotka, niestety żadna z tych prób nie stworzyła poważniejszego zagrożenia pod bramką Stali i mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem gospodarzy.

Stal Rzeszów – Sandecja Nowy Sącz 3:0 (3:0)

Bramki: Bartłomiej Poczobut 8′ (k), Krystian Palacz 22′ (s), Wiktor Kłos 30′.

Żółte kartki: Krystian Palacz, Dawid Szufryn, Jakub Wróbel.

Stal: Krzysztof Bąkowski – Franciszek Polowiec, Łukasz Góra, Paweł Oleksy, Piotr Głowacki (86′ Dominik Marczuk) – Wiktor Kłos (72′ Damian Michalik), Bartłomiej Poczobut, Bartosz Wolski, Kacper Piątek (62′ Patryk Małecki), Andreja Prokić (72′ Dawid Olejarka) – Kacper Sadłocha (62′ Ramil Mustafajew)

Sandecja: Karl-Romet Nõmm – Dariusz Pawłowski, Dawid Szufryn (71′ Kamil Słaby), Tomasz Boczek, Krystian Palacz (46′ Jakub Iskra) – Tomasz Nawotka, Denis Potoma (46′ Jérémy Manzorro), Sylwester Lusiusz (63′ Maciej Mas), Krzysztof Toporkiewicz, Martin Košťál (54′ Michał Walski) – Jakub Wróbel.

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).

Źródło i Fot.: Sandecja.pl