miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mamy to! Pierwsze zwycięstwo Sandecji Nowy Sącz w II lidze

1 2 524

W 9. kolejce II ligi Sandecja Nowy Sącz w końcu wygrywa! Po golu Dawida Szufryna w 52 minucie oraz w 97 minucie (Radosław Gołębiowski wykorzystuje sytuację sam na sam) pokonujemy rywali Stal Stalową Wolę 2:0. Duma Sądecczyzny po 9. kolejkach z dorobkiem 5 punktów (1 zwycięstwo, 2 remisy, 6 porażek) zajmuje niestety ostatnie (18. miejsce) w tabeli. Za tydzień, 23 września podejmiemy Stomil Olsztyn (12 drużyna w tabeli II ligi).

Czytaj również: Legendarne połączenie nabiera realnych kształtów! Wbito pierwszą łopatę, wkrótce w godzinkę do Krakowa

Bramki Dawida Szufryna oraz Radosława Gołębiowskiego zapewniły naszej drużynie pierwszy komplet punktów w tym sezonie. „Biało-Czarni” pokonali 2:0 Stal Stalową Wolę. W pierwszych minutach meczu obie drużyny miały po kilka sytuacji, ale żadna z nich nie przyniosła skutku w postaci bramki. Niestety dla „Sączersów” w 23. minucie rywale zyskali rzut karny, który przestrzelił Jakub Kowalski. W 36. minucie Jakub Wróbel stanął oko w oko z bramkarzem gości, ale trafił w golkipera Stali.

Po zmianie stron w 52. minucie Dawid Szufryn wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i strzałem głową wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. W dalszej fazie meczu trwała wymiana ciosów, przyjezdni byli bardzo blisko wyrównania w 85. minucie, kiedy opieczętowali poprzeczkę. Podopieczni Łukasza Surmy dzielnie odpierali ataki drużyny ze Stalowej Woli i zadali ostateczny cios w siódmej minucie doliczonego czasu gry. Radek Gołębiowski wykorzystał sytuację sam na sam ustalając wynik meczu.

Sandecja Nowy Sącz – Stal Stalowa Wola 2:0 (1:0)

Bramki: Dawid Szufryn 52′, Radosław Gołębiowski 90+7′.

Żółte kartki: Tomasz Kołbon, Dawid Szufryn, Tomasz Nawotka, Kammil Słaby, Radosław Gołębiowski, Paweł Sokół – Jakub Kowalski, Damian Oko, Michał Mydlarz, Bartosz Pioterczak, Lucjan Klisiewicz, Piotr Rogala.

Sandecja: Paweł Sokół – Tomasz Nawotka, Mateusz Bartków (46′ Piotr Kowalik), Dawid Szufryn, Kamil Słaby (79′ Rastislav Václavik), Kamil Sobczak – Eryk Galara (46′ Denis Potoma), Tomasz Kołbon, Kacper Talar (63′ Mikołaj Kwietniewski), Radosław Gołębiowski – Jakub Wróbel (79′ Mateusz Popiela).

Stal: Mikołaj Smyłek – Jakub Kowalski (46′ Łukasz Seweryn), Jakub Banach (72′ Piotr Rogala), Damian Oko, Damian Urban (72′ Dominik Maluga), Arkadiusz Ziarko (63′ Bartosz Pioterczak) – Jakub Górski (68′ Dominik Kościelniak), Łukasz Soszyński, Michał Mydlarz, Kacper Chełmecki – Lucjan Klisiewicz.

Źródło: sandecja.pl