miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mistrzostwa Europy z sądeckim zawodnikiem! Piotr Kowalik w kadrze narodowej

0 769

Zawodnik „Biało-Czarnych”, Piotr Kowalik otrzymał powołanie do reprezentacji Polski U-17 na mistrzostwa Europy, które odbędą się na Węgrzech. Załapanie się do kadry składającej się z 21 zawodników jest osiągnięciem i niewątpliwie to sukces sportowy piłkarza, jak i trenerów oraz samego klubu Sandecja.

Czytaj również: Sandecja Nowy Sącz spada z I ligi. Już nie ma nadziei

W gąszczu porażek Sandecji Nowy Sącz i klęski sportowej, organizacyjnej i wizerunkowej, związanej ze spadkiem do 2 ligi, to niewątpliwy promyk nadziei na przyszłość. Mistrzostwa Europy zaczną się dla naszych graczy meczem z Irlandią 17 maja br. (godz.16 30), potem mecz z Walią i Węgrami.

TVP Sport zaplanował bezpośrednie transmisje kadry U-17. Kadra oparta jest o zawodników reprezentujących świetne europejskie i ekstraklasowe kluby. Tylko czterej piłkarze wywodzą się z klubów I ligowych, a Sandecja widnieje tam jako absolutny kopciuszek.

Należy jeszcze dodać, że jest to powołanie wychowanka Akademii Sandecja do reprezentacji Polski, to wydarzenie, które ostatnio miało miejsce 10 lat temu. Wtedy to był mecz towarzyski, teraz to są Mistrzostwa Europy. Mamy talent w sądeckim klubie.

Nasz zawodnik do Kadry Polski U-17 pierwszy raz powołany został w lutym 2023 r. na zgrupowanie w Hiszpanii, gdzie rozegrał dobrze trzy mecze z Norwegią, Belgią i Szwecją. Wszystkie trzy mecze nasza reprezentacja wygrała. Z Belgia 5-0. Kilka miesięcy wcześniej ograła wielką Anglię także 5-0. PZPN liczy na dojście do półfinału kadry Włodarskiego.

Wracając do Kowalika, po turnieju w Hiszpanii nie dostał się na do drugiej fazy turnieju eliminacyjnego do ME, co świadczy o dużej konkurencji w tej drużynie…

Kadra na ME U-17: Axel Holewiński (Pogoń Szczecin), Miłosz Piekutowski (Jagiellonia Białystok), Jakub Stępak (Wisła Kraków), Nico Adamczyk (BV Borussia 1909 (Dortmund), Niemcy), Michał Gurgul (Lech Poznań), Piotr Kowalik (Sandecja Nowy Sącz), Jakub Krzyżanowski (Wisła Kraków), Igor Orlikowski (Zagłębie Lubin), Dominik Szala (Górnik Zabrze), Karol Borys (Śląsk Wrocław), Igor Brzyski (Lech Poznań), Szymon Kądziołka (Stal Rzeszów), Krzysztof Kolanko (Górnik Zabrze), Krzysztof Kurowski (Śląsk Wrocław), Filip Rejczyk (Legia Warszawa), Maksymilian Sznaucner (PAOK, Grecja), Filip Wolski (Lech Poznań), Mike Huras (VfB Stuttgart 1893, Niemcy), Daniel Mikołajewski (Parma Calcio 1913, Włochy), Mateusz Skoczylas (Zagłębie Lubin) oraz Oskar Tomczyk (Lech Poznań).

Źródło: Forum Mieszkańców Nowego Sącza (Waldemar Rozbratowski)
Fot.: Sandecja.pl (Adrian Maraś)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź