miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mistrzostwa Świata w siatkówce odbędą się w Polsce!

0 1 614

Podczas trwającego w Zakopanem Kongresu Sportu i Turystyki organizowanego przez marszałka województwa małopolskiego Witolda Kozłowskiego zapowiedziano, że Mistrzostwa Świata w 2027 r. odbędą się w Polsce. – Polska udowodniła, że potrafi organizować imprezy na światowym poziomie – powiedział podczas swojego wystąpienia w Zakopanem szef rządu Mateusz Morawiecki. – Kobieca i męska reprezentacja Polski należą do ścisłej czołówki światowej siatkówki.

Czytaj również: Renowacja Zamku Królewskiego oraz modernizacja Ratusza. Nowy Sącz otrzymał 1 950 000 złotych na zabytki

Dzisiaj jeszcze zapowiedziano wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy, który według nieoficjalnych informacji może zgłosić kandydaturę Polski do organizacji letnich igrzysk olimpijskich w 2036 r.

– Polska jest domem dla światowej siatkówki. Polacy kochają tę dyscyplinę sportu, a rok był dla nas fenomenalny. Z tego powodu chciałbym na Europejskim Kongresie Sportu i Turystyki przekazać znakomitą wiadomość, którą zawdzięczamy polskim siatkarzom i siatkarkom. Mogę uroczyście ogłosić, że mistrzostwa świata w 2027 roku odbędą się w Polsce – mówił w Zakopanem premier.

W uroczystości ogłoszenia tej decyzji Morawieckiemu towarzyszył kapitan reprezentacji Polski, Bartosz Kurek, a także Sebastian Świderski oraz Minister Sportu i Turystyki, Kamil Bortniczuk.

– Polska siatkówka na najlepszej drodze do tego, by opatentować certyfikat jakości. Wszystko co się dzieje w polskiej siatkówce jest najwyższej jakości. Jako władza staramy się za tym nadążać i stwarzać jak najlepsze warunki do rozwoju tej dyscypliny. Za granicą mówią o nas „volley-landia”. Nazwy państwa nie mamy zamiaru zmieniać, ale niech tak mówią – dodał Bortniczuk.

Pierwsze w Polsce MŚ siatkarzy odbyły się w 2014 roku. Wtedy mecze rozgrywane były w Gdańsku, Bydgoszczy, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Krakowie, a do uroczystej inauguracji doszło w Warszawie na PGE Narodowym w obecności ponad 60 tysięcy widzów. Turniej zakończył się triumfem Polaków, którzy po raz drugi w historii zdobyli złoty medal, pokonując w finale w katowickim Spodku Brazylię 3:1.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź