Nadziei na utrzymanie w II lidze brak. 16 porażka Sandecji Nowy Sącz…

0 491

Jedna bramka przesądziła o losach piątkowego starcia 30. kolejki II ligi, w którym Chojniczanka Chojnice pokonała nasz zespół 1:0. Po 30. kolejach w II lidze, Duma Sądecczyzny zajmuje ostatnie (18) miejsce w tabeli z dorobkiem 28 punktów. Na koncie mamy 7 zwycięstw, 7 remisów oraz 16 porażek. Do końca sezonu pozostały już tylko 4 mecze. W piątek (3 maja) zmierzymy się z dziewiątą drużyną w lidze: Polonią Bytom. 11 maja z Olimpią Elbląg, 18 maja z Lechem Poznań II. Zmagania Sandecji w III lidze zakończy mecz z Kotwicą Kołobrzeg, który odbędzie się 25 maja 2024 r.

Czytaj również: Otwierają Karczmę i Kawiarnię na Miasteczku Galicyjskim. Grupa NOVO z kolejnym HITEM gastronomicznym w Nowym Sączu

W piątkowe spotkanie lepiej weszli gospodarze, którzy już w 3. minucie zagrozili naszej bramce po strzale Wojciecha Szumilasa. W kolejnych minutach swoje szanse mieli m.in. Hide Vitalucci czy Valērijs Šabala, ale brakowało im celności, bądź byli skutecznie blokowani. Po upływie 25. minut miał miejsce dobry okres „Biało-Czarnych”. Rafał Wolsztyński uderzył z kilku metrów, ale świetnie interweniował Michał Antkowiak. Wiktor Kamiński został zablokowany, a Mateusz Bartków uderzył głową nad poprzeczką. Chojniczanka nie pozostawała dłużna, dwukrotnie próbował Antoni Prałat, a raz Wojciech Szumilas, na szczęście górą był Martin Polaček.

Po zmianie stron bardzo groźnie pod naszą bramką zrobiło się w 49. minucie, sytuację sam na sam zażegnał Tomasz Nawotka ofiarnym wejściem. W odpowiedzi uderzeń próbowali Denis Potoma czy Wiktor Kamiński. W 57. minucie Valērijs Šabala popędził na naszą bramkę i oddał strzał, który najpierw sparował golkiper „Sączersów”, niestety przy dobitce był już bez szans. Kolejne minuty przyniosły akcje gospodarzy, aktywny był Antoni Prałat, który dwukrotnie mógł wpisać się na listę strzelców. Mimo starań „Biało-Czarni” nie zdołali doprowadzić do korzystnego rezultatu i komplet punktów został w Chojnicach.

Chojniczanka Chojnice – Sandecja Nowy Sącz 1:0 (0:0)

Bramka: Valērijs Šabala 57′.

Chojniczanka: Michał Antkowiak – Grzegorz Szymusik, Jakub Goliński, Andrias Edmundsson, Dominik Banach – Peter Kolesár (55′ Marcin Kozina), Damian Nowacki, Wojciech Szumilas (84′ Oskar Paprzycki), Hide Vitalucci, Antoni Prałat (84′ Kacper Korczyc) – Valērijs Šabala (90′ Alef Firmino).

Sandecja: Martin Polaček – Kacper Talar (65′ Kamil Sobczak), Mateusz Bartków, Petr Buchta, Kamil Słaby, Tomasz Nawotka – Radosław Gołębiowski, Denis Potoma (65′ Jakub Wilczyński), Tomasz Kołbon, Wiktor Kamiński (65′ Igor Maślanka) – Rafał Wolsztyński (83′ Marcinho).

Żółte kartki: Grzegorz Szymusik, Jakub Goliński, Peter Kolesár, Damian Nowacki, Antoni Prałat – Mateisz Bartków, Petr Buchta, Kamil Sobczak, Tomasz Kołbon.

Czerwona kartka: Damian Nowacki (88′, za drugą żółtą)

Sędziował: Damian Krumplewski (Olsztyn).

Źródło: Sandecja.pl