miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nagła potrzeba zdrowotna podczas urlopu? Wybierz e-wizytę

0 493

Odpoczynek jest ważny dla zachowania kondycji psychicznej i fizycznej. Wpływa pozytywnie na kreatywność, motywację czy więzi rodzinne, ale podczas wyjazdu może pojawić się nagłe pogorszenie zdrowia na skutek urazu lub infekcji. Wówczas można skorzystać z możliwości zamówienia e-wizyty.

Porada lekarska na wakacjach
Przeziębienie, stłuczenie kolana i wiele innych nieprzyjemnych dolegliwości, które mogą przytrafić się na urlopie, wymaga szybkiej pomocy medycznej. Odpowiednia reakcja pracowników służby zdrowia umożliwi dokończenie wyprawy lub bezpieczny powrót do domu. O nieoczekiwanych sytuacjach warto pomyśleć już na etapie planowania urlopu. Warto mieć świadomość, że w razie nagłej potrzeby można skorzystać z porady lekarskiej on-line. By tego dokonać, należy zapisać w przeglądarce telefonu adres wybranej platformy, co skróci czas poszukiwania e-przychodni. Na konsultację można umówić się w dowolnym czasie (bez względu na lokalizację i porę dnia). Trzeba tylko mieć zasięg sieci telefonicznej lub internetowej oraz dokument tożsamości. Podczas wizyty e lekarz przeprowadza wywiad na temat charakteru objawów czy okoliczności pojawienia się ich. Następnie przekazuje stosowane zalecenia, np. odnośnie do postępowania zachowawczego, podobnie jak w gabinecie lekarskim podczas osobistej konsultacji. W zależności od rodzaju dolegliwości i ich zaawansowania e-lekarz może zalecić także bezzwłoczną hospitalizację lub wezwanie pogotowia ratunkowego. 

Z czym do lekarza online?
Teleporada to popularna forma kontaktu z lekarzami różnych specjalności. Obierając cel wycieczki, warto jednocześnie zwrócić uwagę, czy dana e-przychodnia ma medyków o specjalizacjach odpowiadających potrzebom rodziny. Poparzenia słoneczne czy udary cieplne zdarzają się nie tylko podczas urlopu w nadmorskich kurortach. Tego typu dolegliwości mogą także przytrafić się na górskich szlakach, nad jeziorem czy w tropikalnych rejonach. Jeśli rodzina wybiera się w słoneczne, gorące miejsce, dobrze jest wiedzieć, że wybrany e-serwis ma w swoim zespole dermatologa oraz internistę. Warto też mieć kontakt do pediatry. Z e-lekarzem odpowiedniej specjalizacji można skonsultować się jeszcze przed podróżą w celu zasięgnięcia informacji dotyczących profilaktyki niektórych zdarzeń zdrowotnych. Udzieli on wskazówek nie tylko na temat tego, jak się zabezpieczyć przed pogodą, na co uważać, chodząc po górach czy co zapakować do podręcznej apteczki, ale także podpowie, jak się zaaklimatyzować po powrocie do domu, zwłaszcza jeśli to będzie daleka egzotyczna wycieczka.

Recepta on-line
Poza poradami e-lekarz może wystawić e-receptę. To szczególnie ważne w przypadku, gdy zapomni się zabrać na urlop leków zażywanych na stałe. Możliwość odbycia zdalnej konsultacji pozwala na kontynuowanie urlopu i bezstresowe wykupienie niezbędnych farmaceutyków w lokalnej aptece.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź