Podział punktów w zimowej aurze. Sandecja remisuje z GKS-em Katowice

0 1 285

W debiucie na ławce trenerskiej Tomasza Kafarskiego zespół Sandecji Nowy Sącz zremisował w Niepołomicach z GKS-em Katowice 1:1. Bramkę na wagę punktu zdobył w drugiej połowie Jakub Wróbel. Zespół z #K47 po 23. kolejkach zajmuje 16. miejsce w tabeli, z dorobkiem 19 punktów (3 zwycięstwa, 10 remisów, 10 porażek).

Czytaj również: Tomasz Kafarski ponownie w Nowym Sączu

Pierwsza groźna akcja miała miejsce po stronie rywali, rzut wolny z okolic dwudziestego metra zaoowocował dośrodkowaniem i finalnie strzałem zawodnika GKS-u, który świetnie wybronił bramkarz „Sączersów”. Bardzo blisko zdobycia gola podopieczni Tomasza Kafarskiego byli w 23. minucie, Damian Chmiel zagrał do Denisa Potomy, którego próba odbiła się od górnej części poprzeczki i wyszła za bramkę.

W odpowiedzi Marko Roginić uderzył głową obok słupka „Biało-Czarnych”. Niestety w 33. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego tuż przed bramką powstało ogromne zamieszanie i ostatecznie samobójcze trafienie zostało zapisane na konto Ivana Nekicia. W końcówce pierwszej połowy posiadający przewagę piłkarze gości udokumentowali ją co prawda niecelnymi, ale uderzeniami Rafała Figla i Mateusza Marca.

Po zmianie stron podopieczni Tomasza Kafarskiego ruszyli do ataków, z pola karnego strzały oddawali Dariusz Pawłowski i Jakub Wróbel, jednak zostali skutecznie zablokowani. Wspomniany Pawłowski spróbował także w 53. minucie, trudny strzał z problemami sparował Dawid Kudła. Dwie minuty później dłuższa przerwa w grze, po analizie VAR sędzia zdecydował się wskazać „na wapno” po zagraniu ręką w naszym polu karnym.

Karl-Romet Nõmm po raz trzeci w przeciągu dwóch spotkań okazał się lepszy od wykonawcy „jedenastki”, broniąc uderzenie rywala. W 68. minucie dośrodkowanie Damiana Chmiela z prawej strony świetnie wykorzystał Jakub Wróbel, strzałem głową doprowadzając do wyrównania. W bardzo ciężkich warunkach atmosferycznych obie strony chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale do końcowego gwizdka wynik nie uległ zmianie.

Sandecja Nowy Sącz – GKS Katowice 1:1 (0:1)

Bramki: Jakub Wróbel 68′ – Ivan Nekić 33′ (s).

Żółte kartki: Kamil Słaby – Dawid Brzozowski, Adrian Błąd, Rafał Figiel, Michał Kołodziejski, Marcin Wasielewski.

Sandecja: Karl-Romet Nõmm – Dariusz Pawłowski (84′ Tomasz Nawotka), Ivan Nekić, Tomasz Boczek, Kamil Słaby – Krzysztof Toporkiewicz (63′ Krystian Palacz), Michał Walski, Elhadji Maissa Fall, Denis Potoma (63′ Robert Kirss), Damian Chmiel (84′ Bartłomiej Kasprzak) – Jakub Wróbel (90′ Maciej Mas).

GKS Katowice: Dawid Kudła – Dawid Brzozowski (81′ Daniel Dudziński), Bartosz Jaroszek, Arkadiusz Jędrych, Michał Kołodziejski, Marcin Wasielewski – Adrian Błąd (81′ Grzegorz Rogala), Rafał Figiel, Mateusz Marzec (61′ Oskar Repka) – Marko Roginić (74′ Sebastian Bergier), Jakub Arak (74′ Dominik Kościelniak).

Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin).

Źródło: sandecja.pl (autor: Sebastian Stanek)