Pomimo gry w przewadze i prowadzeniu Sandecja Nowy Sącz przegrywa 1:2

2 1 322

Mimo gry w przewadze i prowadzenia 1:0 nasz zespół uległ Wiśle Puławy 1:2. Bramkę dla „Biało-Czarnych” zdobył Radosław Gołębiowski. W 7. kolejce II ligi po raz kolejny Sandecja Nowy Sącz nie dała popisu i przegrała 1:2 z Wisłą Puławy (7. miejsce w tabeli). Autorem pierwszej bramki i dający szansę na pierwsze zwycięstwo meczu II ligi był Radosław Gołębiowski Pomimo starań i grze w przewadze Dawid Retlewski (70′) i Przemysław Skałecki (75′) odbiera nam nadzieję na 3 punkty. Duma Sądecczyzny po 7. kolejce z dorobkiem zaledwie 2 punktów (2 remisy, 5 porażek) zajmuje niestety ostatnie (18. miejsce) w tabeli. Za tydzień, 10 września podejmiemy 2. drużynę II ligi ŁKS II Łódź

Czytaj również: Wiceliderem w Polsce pod względem walorów turystycznych jest Sądecczyzna!

Pierwszy strzał w meczu należał do Radosława Gołębiowskiego, który spróbował swoich sił z rzutu wolnego, jednak dobrze interweniował bramkarz gości. W 25. minucie pojedynek biegowy z rywalem wygrał Kacper Talar, podprowadził piłkę w pole karne skąd oddał celne uderzenie, ale ponownie górą był Oskar Mielcarz. Cztery minuty później indywidualny rajd przeprowadził Radosław Gołębiowski i strzałem po długim słupku wyprowadził nasz zespół na prowadzenie.

W 48. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał zawodnik Wisły, Karol Noiszewski. Minutę później Kacper Talar mógł wpisać się na listę strzelców, próbę Mikołaja Kwietniewskiego sparował golkiper przyjezdnych i w kapitalny sposób obronił strzał naszego młodzieżowca. W 67. minucie Dawid Retlewski otrzymał podanie za linię obrony i w sytuacji sam na sam przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Trzy minuty później po podaniu z własnej połowy i zaskoczeniu naszej defensywy oko w oko z Pawłem Sokołem stanął Dawid Retlewski, wykorzystując sytuację i doprowadzając do remisu. Na domiar złego w 75. minucie Przemysław Skałecki strzałem głową wyprowadził Wisłę na prowadzenie. Dobrą sytuację w 81. minucie miał Radosław Gołębiowski, ale jego próba z rzutu wolnego wylądowała na słupku.

Sandecja Nowy Sącz – Wisła Puławy 1:2 (1:0)

Bramki: Radosław Gołębiowski 29′ – Dawid Retlewski 70′, Przemysław Skałecki 75′.

Żółte kartki: Kacper Talar, Michał Rutkowski, Rastislav Václavik, Denis Potoma – Karol Noiszewski, Przemysław Skałecki, Dawid Retlewski, Kamil Kumoch, Mateusz Klichowicz.

Czerwona kartka: Karol Noiszewski (48′, w konsekwencji dwóch żółtych)

Sandecja: Paweł Sokół – Tomasz Nawotka, Piotr Kowalik, Kamil Słaby, Michał Rutkowski (68′ Mateusz Bartków) – Mikołaj Kwietniewski (59′ Patryk Bryła), Denis Potoma, Radosław Gołębiowski, Eryk Galara (59′ Rastislav Václavik), Kacper Talar (72′ Mikołaj Podgórski) – Jakub Wróbel (59′ Marcinho).

Wisła: Oskar Mielcarz – Kacper Kaczorowski, Karol Noiszewski, Radosław Seweryś, Danian Pawłas – Kamil Kargulewicz (61′ Maciej Bortniczuk), Przemysław Skałecki, Krystian Puton (61′ Kamil Kumoch), Damian Kołtański (61′ Robert Janicki), Janusz Nojszewski (61′ Mateusz Klichowicz) – Dawid Retlewski (90′ Oskar Przywara).

Źródło: sandecja.pl