miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sandecja Nowy Sącz pokonała Wartę Poznań. Jesteśmy w 1/8 Pucharu Polski

0 1 217

Pucharowe starcie z Wartą Poznań zakończyło się zwycięstwem zespołu Sandecji Nowy Sącz2:1. Bramkę na wagę awansu w doliczonym czasie gry zdobył Łukasz Kosakiewicz. Dzięki zwycięstwu Sandecja awansowała do 1/8 Pucharu Polski. Sandecja natomiast znacznie gorzej radzi sobie z Fortuna I Ligą. Zespół z #K47 po 14. kolejkach zajmuje 18. miejsce (ostatnie) w tabeli z dorobkiem 9 punktów (6 remisów, 7 porażek, 1 zwycięstwo).

Czytaj również: Wicemistrz Polski Krzysztof Lelito z kolejnym medalem

Pojedynek z Wartą rozpoczął się od ofensywnych akcji naszego zespołu. Najpierw Łukasz Kosakiewicz uderzył obok słupka, następnie dośrodkowanie Kamila Słabego na piąty metr w ostatniej chwili wybili rywale, a w 12. minucie strzał Michała Walskiego z rzutu wolnego wylądował na murze. W odpowiedzi goście mieli rzut rożny, po którym skutecznie piąstkował Matúš Putnocký, kilka minut później niecelnie próbował Robert Ivanov.

W 26. minucie dobre dośrodkowanie Michała Walskiego z lewej strony boiska wykorzystał stojący na piątym metrze Jakub Wróbel, pokonując Jędrzeja Grobelnego uderzeniem głową. Stracony gol ewidentnie podrażnił przyjezdnych, Warta przeniosła ciężar gry pod naszą bramkę, co zaowocowało próbami Macieja Żurawskiego, Enisa Destana czy Adama Zreľáka, na szczęście mijały one światło bramki, bądź pewnie między słupkami spisywał się Matúš Putnocký.

Po zmianie stron od ofensywnej akcji rozpoczęli przedstawiciele PKO BP Ekstraklasy, ze stałego fragmentu gry uderzał Robert Ivanov, jednak piłka minęła światło bramki. W upływie kilku kolejnych minuty zablokowany został Michał Walski, „Biało-Czarni” zyskali jedynie rzut rożny. Bliski szczęścia w 53. minucie był Bartłomiej Kasprzak, jego próba minęła o kilkanaście centymetrów lewy słupek bramki Jędrzeja Grobelnego. Pięć minut później dośrodkowanie z bocznej strefy wykorzystał wprowadzony na boisko Jan Grzesik, głową doprowadzajac do wyrównania.

Błyskawicznie odpowiedzieć mógł Michał Walski, którego strzał minimalnie chybił światło bramki. W kolejnej fazie gra nieco się zaostrzyła, przez co arbiter często używał gwizdka. Na dwadzieścia minut przed końcowym gwizdkiem próbowali Enis Destan oraz Miguel Luis, na szczęście bardzo dobrze między słupkami spisywał się Matúš Putnocký. Po naszej stronie próbowali Michał Surzyn czy Łukasz Kosakiewicz, jednak piłka nie mogła znaleźć drogi do siatki i dogrywka zbliżała się wielkimi krokami.

Po upływie 80. minuty goście zwiększyli tempo, najpierw Miguel Luis przegrał pojedynek Matúšem Putnockým, a następnie wyższość naszego golkipera musiał uznać Konrad Matuszewski. W 89. minucie Michal Piter-Bučko strzelił głową tuż obok słupka i gdy wydawało się, że dojdzie do dogrywki, w doliczonym czasie gry Krzysztof Toporkiewicz dośrodkował na dłuższy słupek, gdzie za podaniem podążał Łukasz Kosakiewicz, pakując futbolówkę do siatki i dając nam awans do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski.

Sandecja Nowy Sącz – Warta Poznań 2:1 (1:0)

Bramki: Jakub Wróbel 26′, Łukasz Kosakiewicz 90+2′ – Jan Grzesik 58′.

Sandecja: Matúš Putnocký – Łukasz Kosakiewicz, Tomasz Boczek, Michal Piter-Bučko, Kamil Słaby – Maciej Mas (76′ Mariusz Gabrych), Bartłomiej Kasprzak (76′ Krzysztof Toporkiewicz), Elhadji Maissa Fall, Michał Walski, Damir Šovšić – Jakub Wróbel (65′ Michał Surzyn).

Warta: Jędrzej Grobelny – Kajetan Szmyt, Wiktor Pleśnierowicz (81′ Milan Corryn), Kamil Kościelny, Robert Ivanov (64′ Dimítris Stavrópoulos), Konrad Matuszewski – Niilo Mäenpää, Maciej Żurawski (42′ Jan Grzesik), Mateusz Kupczak, Enis Destan – Adam Zreľák (64′ Miguel Luís).

Żółte kartki: Bartłomiej Kasprzak, Kamil Słaby, Maciej Mas – Robert Ivanov, Miguel Luís.

Sędziował: Marcin Kochanek (Opole).

Źródło: Sandecja.pl (Autor: Sebastian Stanek)