miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mali wielcy ludzie. Dziecięcy Zespół Regionalny „Małe Piwnicoki”

0 838

Dziecięcy Zespół Regionalny „Małe Piwnicoki” śmiało można nazwać młodymi talentami promującymi folklor Górali Nadpopradzkich w wielkim stylu. Zespół, założony w 2008 roku przez Aleksandrę Jurek-Szewczyk, zrzesza dzieci w wieku 6-12 lat, które z entuzjazmem prezentują folklor Górali Nadpopradzkich.

Czytaj również: Tomasz Michałowski: Piwniczna-Zdrój musi wstać z kolan! Będziemy jak Muszyna!

W 29. Ogólnopolskim Festiwalu Dziecięcym Dziecko w Folklorze w Baranowie Sandomierskim grupa taneczna zespołu zdobyła 2. miejsce, prezentując swoje wyjątkowe umiejętności. Ekologiczny Piknik Questowy z okazji Dnia Dziecka to kolejne wydarzenie, gdzie prezentowali swoje talenty, promując przy tym wartości ekologiczne.

Podczas 40. Druzbacki wyróżniły się solistki Emilia Kroczek i Weronika Lisowska. Druga z nich zdobyła 3. miejsce. Potwierdziła tym samym wyjątkowy talent indywidualnych członków Zespołu.

Na Konkursie Poezji Gwarowej i Gadek Ludowych Nadpopradzia sukces odniosły także Lena Drożdż, Maksymilian Żywczak, Emilia Kożuch, Weronika Pulit, Lena Maślanka, Amelia Gumulak i Agnieszka Lisowska, którzy zdobyli czołowe miejsca i wyróżnienia. Ich osiągnięcia pokazują nie tylko umiejętności artystyczne, ale także głębokie zrozumienie i zaangażowanie w kultywowanie regionalnego dziedzictwa.

Dziecięcy Zespół Regionalny „Małe Piwnicoki” jest doskonałym przykładem, jak młode pokolenie może aktywnie uczestniczyć w promowaniu i zachowywaniu lokalnych tradycji, stanowiąc istotny wkład w kulturę Górali Nadpopradzkich.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Fot.: Emilia Buczek Fotografia

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź