Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ogólnopolskie Rysowanie Rodzinne już wkrótce na płycie sądeckiego rynku

0 142

W Dniu Dziecka (1 czerwca) na płycie rynku w Nowym Sączu odbędzie się już po raz ósmy Ogólnopolskie Rysowanie Rodzinne. Impreza będzie trwała od godz. 11:00 do 13:00, a honorowy patronat nad nią sprawuje Pierwsza Dama RP. Na dzieci będą czekały atrakcje.

 

Czytaj również: Sądeckie Forum Aktywnych Mam w Wyższej Szkole Biznesu

 

– Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Nowego Sącza (całe rodziny) do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Rysowaniu Rodzinnym. W trakcie imprezy przewidziane są występy zespołów z Pałacu Młodzieży oraz atrakcje przygotowane przez Fundację „Będzie Dobrze” ze Starego Sącza. Inicjatorem wydarzenia jest Stanisław Szarek, Kawaler Orderu Uśmiechu. Miasto Nowy Sącz od wielu lat stara się być ambasadorem twórczości dziecięcej. W tym roku impreza odbędzie się pod honorowym patronatem małżonki prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy – powiedział Tomasz Michałowski, zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miasta Nowego Sącza.

W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Rysowania Rodzinnego uczestniczyć będą całe rodziny z takich miejscowości, jak: Cieszyn, Spytkowice, Łabowa, Czarna (Bieszczady), Stary Sącz, Korzenna, Gorlice, Tranów i Roztoka-Brzeziny. Grupa dzieci przebywających na wycieczce w Grecji także wykona pracę wspólną i prześle zdjęcie z napisem „Ateny 2018”.

– Temat przewodni rysunków obracać się będzie wokół 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a brzmi on: „Najpiękniejsze kwiaty świata – polskie kwiaty”. Uważam, że wszystkie kwiaty, bez względu na kolor są polskie. Zapraszamy do historycznego myślenia i zachęcamy dzieci do przygotowania barwnych prac – powiedział Stanisław Szarek, pomysłodawca Ogólnopolskiego Rysowania Rodzinnego w Nowym Sączu.

Wolontariusze Fundacji „Będzie Dobrze” ze Starego Sącza przygotowali dla uczestników imprezy szereg różnych atrakcji, m.in.: malowanie twarzy, kolorowanki, rysowanki, wycinanki, konkursy z ciekawymi nagrodami (maskotki, słodycze, przybory szkolne itd.), warsztaty recyklingowe z maskotką Leo, koło fortuny, a także zabawy z chustą animacyjną.

Szkoły, które nie będą mogły wziąć bezpośredniego udziału w wydarzeniu będą mogły przesyłać zdjęcia swoich prac na e-mail Centrum Informacji Turystycznej: cit@sarr.com.pl.

W spotkaniu zapowiadającym VIII Ogólnopolskie Rysowanie Rodzinne uczestniczyli: Anna Pych – prezes Fundacji „Będzie Dobrze” w Starym Sączu, Tomasz Michałowski – zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miasta Nowego Sącza, Patryk Wicher – radny miejski (PiS) oraz prezes Zarządu Stowarzyszenia „Orion” w Nowym Sączu, Stanisław Szarek – artysta-malarz, Kawaler Orderu Uśmiechu i inicjator wydarzenia organizowanego w Dniu Dziecka na płycie rynku w Nowym Sączu.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik, nowysacz.pl (archiwum)

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.